mariannak
12.10.06,19:34
Ak prispievam zamestnancom na 1 stravný lístok sumou 6,-Sk zo sociálneho fondu, zdaňujem im tento príspevok? Ak som im ho zdanila ako nepeňažný príjem zo SF, ako to mám teraz opraviť, ak sa nezdaňuje? Jedná sa o sumu príspevku približne 120,-Sk mesačne, čiže ukrátila som ich asi o 20,-Sk mesačne za zrazenú daň. Mám len dvoch zamestnancov. Čo s tým?
jaja99
12.10.06,17:47
Nezdaňuješ. lebo podľa § 5 ods. 7 písm. b zákona 595/2003 je hodnota stravy poskytnutej zamestnávateľom zamestnancovi oslobodená od dane, pričom je jedno, či toto poskytnutie je kryté zo zisku alebo zo sociálneho fondu.
Paula
12.10.06,17:49
Ak prispievam zamestnancom na 1 stravný lístok sumou 6,-Sk zo sociálneho fondu, zdaňujem im tento príspevok? Ak som im ho zdanila ako nepeňažný príjem zo SF, ako to mám teraz opraviť, ak sa nezdaňuje? Jedná sa o sumu príspevku približne 120,-Sk mesačne, čiže ukrátila som ich asi o 20,-Sk mesačne za zrazenú daň. Mám len dvoch zamestnancov. Čo s tým?

Ak by si nanovo urobila výplaty, zmenili by sa Ti údaje v 1/4-ročných prehľadoch? Alebo nevznikla odvodová povinnosť?
mariannak
12.10.06,18:50
Vznikla odvodová povinnosť. Kto by ma mohol za to postihnúť? DÚ? Zamestnacom pri ich platoch by to veľmi nepoškodilo. Čo keby som už staré výplaty nechala tak a ďalej by som už pokračovala bez zdanenia týchto príspevkov?
Paula
12.10.06,19:12
Vznikla odvodová povinnosť. Kto by ma mohol za to postihnúť? DÚ? Zamestnacom pri ich platoch by to veľmi nepoškodilo.S touto vetou sa nestotožňujem, sú to v každom prípade ich, neoprávnene zrazené peniažky. Čo keby som už staré výplaty nechala tak a ďalej by som už pokračovala bez zdanenia týchto príspevkov?

Osobne by som to spätne upratala. Neviem si predstaviť, ako sa potom urobí ročné zúčtovanie preddavkov, keď v mzdovom liste bude do hrubého príjmu započítaný aj tento príspevok zo SF z nesprávne urobených výpl. pások. No, možno niekto nájde spôsob, ktorý je menej náročný než oprava.
liba2
12.10.06,19:25
A keby som to chcela opraviť, ako to fyzicky opravím v Olympe? Má niekto skúsenosti s opravami výplat v Olympe? Ešte nikdy som neopravovala mzdy.Toto by som neradila . Ale čo poviete: ručne vypočítať rozdiely u každého zamestnanca a vrátiť mu daň jednou sumou, nato musí mať Olymp riešenie, veď chyby sa robia... alebo išlo by to v ročnom zúčtovaní ?
liba2
12.10.06,19:26
no mariannak - kde si sa stratila ? mimotemy
Paula
12.10.06,19:28
Poslala som ju do Olympu;) Uvažovala som o ročnom zúčtovaní, ale celé saldo miezd bude domotané, ak sa neurobí oprava výplat si myslím.
liba2
12.10.06,19:31
máš pravdu :)
mariannak
12.10.06,19:54
ďakujem liba2 a Paula, ešte som nezažila na porade takúto priamu diskusiu, aby sa o moju otázku niekto tak promptne zaujímal. Skúsim ešte zajtra zavolať do Krosu, čo by mi poradili oni. Ináč tú položku - nepeňažný príjem zo SF som nahodila s telefonickou podporou z krosu. Nevedela som ako to mám nahodiť, vysvetlila som im, že zamestnávateľ prispieva 6,-sk na lístok a oni mi poradili túto položku. Len náhodou som sa na porade dočítala, že sa to nezdaňuje. Predtým som sa nad tým vôbec nezamýšľala. Považovala som to za správne, keď mi to oni poradili. Ešte raz ďakujem.
liba2
12.10.06,21:07
A keby som to chcela opraviť, ako to fyzicky opravím v Olympe? Má niekto skúsenosti s opravami výplat v Olympe? Ešte nikdy som neopravovala mzdy.O.K. spýtaj sa , počkáme. Ja som myslela, že chceš vchádzať do miezd v predchádzajúcich mesiacoch a opravovať výplaty; od toho som ťa odhovárala. :)
andrej_rv
12.10.06,21:40
Ale čo poviete: ručne vypočítať rozdiely u každého zamestnanca a vrátiť mu daň jednou sumou, nato musí mať Olymp riešenie, veď chyby sa robia... A v Olympe nie je možnosť programom vypočítanú (resp. ponúknutú) hodnotu dane prepísať "ručne" natvrdo na sumu dane zníženú o súčet naviac zrazenej dane ? Ja som si myslel, že možnosť zmeniť preddefinované hodnoty má každý soft...
liba2
12.10.06,21:45
Mám skúsenosť, že aj v Olympe niektoré údaje je možné "natvrdo" opraviť, len to nie je nikde v príručke, takú informáciu musíš získať od nich - v Krose.