vjana
12.10.06,20:20
Ahoj Kvet,
kedze som zo starsich prispevkov zistila, ze robis aj v personalistike chcela by som sa opytat na Tvoj nazor na jednu vec.
Robila som financnu uctovnicku na strednej skole a teraz som presla na zakladnu a robim tam aj mzdy.
Na strednej skole ked sa vyplacali ucitelom odmeny za kruzky zo vzdelavacich poukazov tak v mesiaci ked sa im isli vyplacat peniaze sa spisali dohody a vyplatili sa im.
Tu na tejto zakladnej skole to pani predo mnou robila tak, ze uzavrela s nimi dohodu o vykonani prace od trebars oktobra do juna a zakotvila tam, ze peniaze budu vyplacane podla prisunu penaznych prostriedkov a podla skutocneho poctu oducenych hodin. A peniaze trebars vyplatila v novembri a marci - ked dostali peniaze od Obce. V ostatne mesiace im dohody nevyplacala.
Ktory postup je spravny, alebo ako to robite Vy?
DAkujem

:confused:
kvet
16.10.06,04:28
Ahoj,
v súlade so Zákonníkom práce, DoVP možno uzavrieť nanjneskôr v deň, ktorý predchádza dňu výkonu práce. Výška odmeny a jej splatnosť je predmetom dohody medzi zamestnávateľom a zamestnancom.
My uzatvárame DoVP na obdobie napr. od 01.09.2006 do 31.12.2006 a od 01.01.2007 do 30.06.2007. Nie je vylúčený spôsob uzatvorenia DoVP aj od 01.09.2006 do 30.06.2007 s tým, že počet hodín za obdobie od 01.09.2006 do 31.12.2006 a od 01.01.2007 do 30.06.2007 sa uvedie zvlášť (podmienka dodržania maximálneho počtu hodín v kalendárnom roku, t.j. 300 hod.). Dňom 01.09.2006 sú zamestnanci vykonávajúci prácu na DoVP prihlásení aj do sociálnej poisťovni. Splatnosť odmeny môže byť dohodnutá mesačne, štvrťročne alebo aj polročne. Za mesiace, v ktorých nebola vyplatená odmena sa zamestnanci na DoVP vo výkaze pre SP neuvádzajú. Učitelia vykazujú mesačne odpracovanú dobu záujmového vzdelávania vo výkaze, ktorý je podkladom pre zúčtovanie odmeny.

Neviem, či som to dosť jasne napísal ?
vjana
17.10.06,06:58
Ahoj,
dakujem napísal si to jasne. Len co mi nie je jasne - ci tych ludi k 31.12. odhlasis a potom ich znovu prihlasis k 1.1.?
A este teraz mame jednu taku specialitku - chalan ktory nam udrzuje pocitace tak ma nato dohodu a ten isty chalan bude aj viest kruzok na tvorenie web stranok - moze mat u nas dve dohody? Podla mna je to teoreticky mozne ale fakt neviem ci aj prakticky. Alebo mu to spojit do jednej - aj jednu aj druhu cinnost?
dakujem
Jana
kvet
17.10.06,07:25
Ak je DoVP uzatvorená napr. od 01.09.2006 do 31.12.2006 a nová DoVP je uzatovrená od 01.01.2007, tak DoVP k 31.12.2006 v SP odhlásim a novú DoVP od 01.01.2007 nahlásim. Ale ako som už spomínal, DoVP môže byť uzatovrená aj od 01.09.2006 do 30.06.2007 (v tomto prípade odhlasujem v SP len k 30.06.2007). Je to v súlade so zákonom, mám to oddobrené aj z inšpektorátu práce.
Zamestnanec môže mať aj niekoľko DoVP u jedného zamestnávateľa (aj súbežne), ale v úhrne za všetky dohody u jedného zamestnávateľa nesmie prekročiť 300 hod. v kalendárnom roku.
malalulu
27.10.06,11:48
Ahoj,
v súlade so Zákonníkom práce, DoVP možno uzavrieť nanjneskôr v deň, ktorý predchádza dňu výkonu práce. Výška odmeny a jej splatnosť je predmetom dohody medzi zamestnávateľom a zamestnancom.
My uzatvárame DoVP na obdobie napr. od 01.09.2006 do 31.12.2006 a od 01.01.2007 do 30.06.2007. Nie je vylúčený spôsob uzatvorenia DoVP aj od 01.09.2006 do 30.06.2007 s tým, že počet hodín za obdobie od 01.09.2006 do 31.12.2006 a od 01.01.2007 do 30.06.2007 sa uvedie zvlášť (podmienka dodržania maximálneho počtu hodín v kalendárnom roku, t.j. 300 hod.). Dňom 01.09.2006 sú zamestnanci vykonávajúci prácu na DoVP prihlásení aj do sociálnej poisťovni. Splatnosť odmeny môže byť dohodnutá mesačne, štvrťročne alebo aj polročne. Za mesiace, v ktorých nebola vyplatená odmena sa zamestnanci na DoVP vo výkaze pre SP neuvádzajú. Učitelia vykazujú mesačne odpracovanú dobu záujmového vzdelávania vo výkaze, ktorý je podkladom pre zúčtovanie odmeny.

Neviem, či som to dosť jasne napísal ?


Neviem, či je správne na krúžkovú činnosť uzatvárať DoVP,petože táto dohoda je dohodou na určitú konrétnu ucelenú prácu a nie na opakujúcu sa činnosť (to bola predtým dohoda o pracovnej činnosti- teraz ju nahradil prac. pomer na kratší pracovný čas do 20 hod/týždenne).
uctovnicka
31.10.06,05:38
Ahojte,
aj ja by som dodala k tým dohodám k VzP, že to nie je dosť čisté - uzatvárať DoVP na opakujúcu sa činnosť. Keď som mala kontrolu zo Sociálnej poisťovne, bolo mi povedané, že máme šťastie, že sme to mali len v minulosti, lebo inak keď by sme mali ich mali dnes - nesmie to byť, ale má byť uzavretý kratší pracovný pomer, tak ako to písala malalulu. Inak minule som mala kontrolórku z obce a dostala sa upozornenie, že k DoVP musíme viesť Výkaz práce, kde je presne rozpísané:

Výkaz práce
k dohode o vykonaní práce číslo ..............................
Prácu vykonal (meno, priezvisko, bydlisko).....................
V čase od ..................... do ...................................

Por.číslo Popis práce Prácu vykonal v čase
hodín
deň od do Počet hod.
spolu





Zodpovedný zamestnanec: Výkaz práce vyhotovil:
Dátum a podpis:
kvet
31.10.06,07:19
Súhlasím s Vami, ja osobne tiež nie som zástancom, aby sa na opakované činnosti (t.j. aj za vedenie záujmového krúžku) uzatvárala DoVP. Ale ak štatutár rozhodne, že na vedenie krúžkov sa uzatvoria DoVP musím to rešpektovať.
Sociálna poisťovňa nemá právo kontrolovať, či DoVP je uzatrovená v súlade so zákonníkom práce .
Ja na DoVP tiež vediem tzv. výkaz práce, v ktorom občan uvádza rozsah práce od do denne, reps. v dňoch v ktorých ju vykonáva, podpis občana, potvrdenie prebratia vykonanej práce, súhlas s vyplatením odmeny a pod.