KatkaBS
12.10.06,20:55
Prosím poraďte ...
Chceme uhradiť faktúru priamo na účet dodávateľa v jeho banke. Chcem vedieť,čo je naším dokladom o tom,že sme mu to uhradili? Kópia vkladového listu? Obsahuje on vobec všetky údaje potrebné pre zaúčtovanie, je dostatočným dokladom o úhrade? Účtujem ako platbu z mojej pokladne? Ďakujem mockrát.
Dav
12.10.06,19:05
Áno, 321/211, k výdavkovému dokladu pripojiť kópiu vkladu.
mariannak
12.10.06,19:08
Keď vložíš peniaze na jeho účet, dostaneš ako hovoríš vkladový lístok z banky. V Tvojom účtovníctve to bude takto: k svojmu výdavkovému pokladničnému dokladu si pripojíš vkladový lístok a zaúčtuješ to ako 321/211 v PÚ - úhrada došlej faktúry.
liba2
12.10.06,19:30
Prosím poraďte ...
Chceme uhradiť faktúru priamo na účet dodávateľa v jeho banke. Chcem vedieť,čo je naším dokladom o tom,že sme mu to uhradili? Kópia vkladového listu? Obsahuje on vobec všetky údaje potrebné pre zaúčtovanie, je dostatočným dokladom o úhrade? Účtujem ako platbu z mojej pokladne? Ďakujem mockrát.Moja banka mi v týchto prípadoch zapíše číslo účtu aj názov účtu, ty uvedieš sumu a variabilný symbol, čo je číslo faktúry. Je tam uvedené kto vkladá peniaze, požiadaj aby okrem tvojho mena zapísali aj firmu - všetky tieto údaje bude mať aj prijímateľ sumy. Je to plnohodnotný doklad do účtovníctva. :)
KatkaBS
13.10.06,11:37
Ďakujem, moc ste mi pomohli. Vďaka...
Black
18.03.09,11:45
mimotemy

OK, a ako to bude v jednoduchom účtovníctve?

Cez priebežné položky alebo priamo ako úhrada FA z pokladne?