sysula
13.10.06,06:48
:confused: Prosím všetkých o radu. V programe MRP som zamestnancovi do dochádzky nahodila nemoc, kt. začínala 30. 08. a skončila 30. 09. Vo výplatnej páske 09/2006 ani v ostatných výstupoch mi nenatiahlo náhradu mzdy (10 dní) kt. platí zamestnávateľ, aj ked priamo vo mzde aj v zozname dávok je to zobrazené.Čo som urobila zle, alebo neurobila?:o
Ďakujem všetkým za odpovede.
Olgica
13.10.06,04:59
:confused: Prosím všetkých o radu. V programe MRP som zamestnancovi do dochádzky nahodila nemoc, kt. začínala 30. 08. a skončila 30. 09. Vo výplatnej páske 09/2006 ani v ostatných výstupoch mi nenatiahlo náhradu mzdy (10 dní) kt. platí zamestnávateľ, aj ked priamo vo mzde aj v zozname dávok je to zobrazené.Čo som urobila zle, alebo neurobila?:o
Ďakujem všetkým za odpovede.
Ak si mu v dochádzke nahodila PN-ku to nestačí. Musíš tú PN-ku aj vypočítať v MZDY - NEMOCENSKÉ - NEMOCENSKÉ DÁVKY (mám Dos verziu).
sysula
13.10.06,05:18
Ak si mu v dochádzke nahodila PN-ku to nestačí. Musíš tú PN-ku aj vypočítať v MZDY - NEMOCENSKÉ - NEMOCENSKÉ DÁVKY (mám Dos verziu).
Ja mam Windows, ale mne to vypočítalo samo, vo výplate, aj v zozname dávok mám presnú sumu, len mi to nenačítalo!Ale to sa mi stalo len pri jednom zamestnancovi, ostatný sú v poriadku..:(
Marína
13.10.06,06:12
Pri výpočte mzdy sa Ťa program opýtal: Pokračovanie nemoci z predchádzajúceho mesiaca? Tvoja odpoveď bola áno? Skontroluj si:
Klikni na okienko s rukou vedľa Nemoc. V Zoznam dávok-Náhrady za nemoc daj opraviť, potom Ďalšie informácie a Pokračovanie nemoci máš mať zaškrtnuté.
sysula
13.10.06,06:15
Pri výpočte mzdy sa Ťa program opýtal: Pokračovanie nemoci z predchádzajúceho mesiaca? Tvoja odpoveď bola áno? Skontroluj si:
Klikni na okienko s rukou vedľa Nemoc. V Zoznam dávok-Náhrady za nemoc daj opraviť, potom Ďalšie informácie a Pokračovanie nemoci máš mať zaškrtnuté.

Veď práve že áno, to bola prvá vec, čo som si skontrolovala..všetko sedí, lebo som si to prepočítavala aj ručne, len..nemám to vo výstupoch..:(
a dakujem:)
pingino
13.10.06,06:15
Vo výplatnej páske 09/2006 ani v ostatných výstupoch mi nenatiahlo náhradu mzdy (10 dní) kt. platí zamestnávateľ, aj ked priamo vo mzde aj v zozname dávok je to zobrazené.

Tlacova zostava Vyplatny listok, tlacitko Parametre -> Vyber mzd. poloziek. Skontrolujte ci je polozka c.1497 zafajknuta. To iste skuste aj pri ostatnych zostavach.

Rovnako ako to bolo v DOS-e, mozete vybrat, ktoru polozku do tlacovych zostav (Vyplatny listok, Mzdovy list, Sumarizacia atd.) chcete a ktoru nie.
sysula
13.10.06,06:23
Tlacova zostava Vyplatny listok, tlacitko Parametre -> Vyber mzd. poloziek. Skontrolujte ci je polozka c.1497 zafajknuta. To iste skuste aj pri ostatnych zostavach.

Rovnako ako to bolo v DOS-e, mozete vybrat, ktoru polozku do tlacovych zostav (Vyplatny listok, Mzdovy list, Sumarizacia atd.) chcete a ktoru nie.

Diky pingino, ale ono nejde o to, ze mi to nezobrazuje, ale mi to proste nezapocitalo do ziadnych vystupov, ani VL, ani Mzdový list, ani sumarizácia..
Uz si neviem rady, písala som do MRP, zatial bez odpovede..:mee:
pingino
13.10.06,06:43
nejde o to, ze mi to nezobrazuje, ale mi to proste nezapocitalo do ziadnych vystupov, ani VL, ani Mzdový list, ani sumarizácia
Tak tomu nerozumiem. Pol.c.1497 je v mzde vypocitana, na zostavach sa zobrazi a nie je v nich zapocitana ? Skus byt konkretnejsia.
sysula
13.10.06,07:15
Tak tomu nerozumiem. Pol.c.1497 je v mzde vypocitana, na zostavach sa zobrazi a nie je v nich zapocitana ? Skus byt konkretnejsia.
ak vojdem do vypocitanej mzdy zc, pri polozke NEMOC kliknem na okienko kde sa mi zobrazi Zoznam dávok - NÁHRADY ZA NEMOC, dám otvorit,zobrazi sa mi tam TRVANIE NEMOCI A NÁHRADY, tam sú vsetky polozky spravne, dam si ĎALŠIE INFORMÁCIE, tam mi sedi skutocny zaciatok nemoci 30.08. a je odfajknute Pokracovanie nemoci.Toto uzatvorim.Vojdem do Úplných údajov mzdy, pri 1497 je správna suma.Potial je vsetko v poriadku, ak dam vypocitat mzdu, tak sa mi zobrazi na vyplatu 0,00 Sk. Ta nula je na vo vsetkych vystupoch!!
pingino
13.10.06,07:51
Vojdem do Úplných údajov mzdy, pri 1497 je správna suma.Potial je vsetko v poriadku, ak dam vypocitat mzdu, tak sa mi zobrazi na vyplatu 0,00 Sk

1) Pri vypocte sa vynuluje aj pol.c.1497 ?

2) Pri vypocte mzdy sa program pyta na vym. zaklady poistnych. Vyberies ze vym. zakladom ma byt 0 Sk?
sysula
13.10.06,08:01
1) Pri vypocte sa vynuluje aj pol.c.1497 ?

2) Pri vypocte mzdy sa program pyta na vym. zaklady poistnych. Vyberies ze vym. zakladom ma byt 0 Sk?


1)Vynuluje sa položka č. 1497, ostane len 11-NEMOC DNI, 104-PRIEMER DOVOLENKA, 106- ZMLUVNÝ ZÁKLADNÝ PLAT:confused:

2) Pýta sa: Vymeriavací základ 0,00 Sk je menší ako x.xxx,-, zobrať za základ x,xxx? Vtedy dám NIE..
pingino
13.10.06,08:23
1)Vynuluje sa položka č. 1497
Tak s tym neporadim, kontaktuj mrp.
sysula
13.10.06,08:27
Tak s tym neporadim, kontaktuj mrp.

Aj tak ti velmi pekne dakujem za ochotu.
Uz som mrp kontaktovala aj som poslala zalohovane udaje, ale zatial sa neozvali. este raz dakujem a prajem pekny zbytok dna a vikendu.
sysula
13.10.06,09:55
Tak s tym neporadim, kontaktuj mrp.

Len chcem prihodit riesenie,pre pripad, ze by sa niekomu vyskytol taky isty problem:
> MRP Company:
> K problemu dojde pri nacitani udajov o PN z dochadzky zamestnanca. Problem sa
> prejavuje len v pripade PN pokracujucich z predosleho mesiaca. Situaciu je mozne
> vyriesit tak, ze po otvoreni mzdy kliknete na ikonu vedla policka Nemoc - dni,
> zobrazi sa dialogove okno "Zoznam davok - nahrady za nemoc". Po zatvoreni tohoto
> dialogoveho okna dojde k inicializacii urcitych parametrov a nasledny vypocet
> mzdy bude spravny.
>
> > O odstraneni problemu Vas budem informavat.

Dufam ze tym niekomu pomozem, pretoze pravdepodobne nie som jedina, kto vyuziva MRP Windows,Verzia 4.56 (010)
Marína
13.10.06,13:21
Ďakujeme. Po informácii o odstránení problému nás informuj aj Ty, prosím.