monyka
13.10.06,07:19
Poraďte mi prosím. Všimla som si, že účtovníčka predomnou nedávala do výdavkou daň za ubytovanie, ktorá sa platila raz za kvartál. Teraz v treťom som si to všimla, teda ked som prišla, tak mi to kázali dať do výdavkou. Možem ti platby všetky tri dať na jeden dátum? napr. dneskajší, či mám prepisovať všetky VPD. Ozaj neviem, nebolo by to v rozpore so zákonom?:(
monyka
13.10.06,08:17
Prosím, prosím poraďte mi. Týka sa to neplatcu DPH a ozaj neviem či tie tri platby v rôzne dátumy napr. 05.04,05.07,05.09 môžem dať na dátum 05.09.2006 ako výdavok ovplyvnujúci ZD.
AHA
13.10.06,08:57
Podľa mňa áno ale treba urobiť zberný doklad, takto účtujem raz v roku
u neplatcu dane aj cesťáky na zbernom doklade a pri kontrole to bolo v poriadku.
dom
13.10.06,09:37
Poraďte mi prosím. Všimla som si, že účtovníčka predomnou nedávala do výdavkou daň za ubytovanie, ktorá sa platila raz za kvartál. Teraz v treťom som si to všimla, teda ked som prišla, tak mi to kázali dať do výdavkou. Možem ti platby všetky tri dať na jeden dátum? napr. dneskajší, či mám prepisovať všetky VPD. Ozaj neviem, nebolo by to v rozpore so zákonom?:(

Ja by som si napísala záznam, pri akých výdavkových dokladoch v predchádzajúcom období nebola účtovaná daň z ubytovania ako výdavok a na nový výdavkový doklad v bežnom období, keď som na to prišla by som vystavila výdavkový pokladničný doklad a zaúčtovala do pokladne a peň. denníka.