moke
13.10.06,08:34
Ahojte,
mám na vás prosbičku. Vystavujeme dobropis k faktúre do zahraničia. Ide o trojstranný ochod. Žiadajú, aby sme faktúru stornovali a časť tovaru uvedenú na faktúre poslali na inú adresu a zvyšok nechali na ich faktúre. Je možné vystaviť dobropis k faktúre mínusomým znamienkom a následne vystaviť 2 faktúry, jednu do jednej firmy a druhú do druhej firmy? A ešte sa chcem opýtať aký kurz použiť, keď tá pôvodná faktúra bola vystavená 31.8.2006. A aký text má obsahovať dobropis? Uvádza sa to aj v daňovom priznaní?
Ďakujem pekne. Prosím odpíšte mi niekto.
moke
13.10.06,08:31
nikto mi nevie poradiť. Odpíšte niekto.
Ala
13.10.06,08:51
Pokial som dobre porozumela,tak urobila by som to tak, ze iba cast by som dobropisovala - v uct. pouzijem kurz dna 31. 8. 2006, v tlacive DPH uvediem na riadky 23, 24, 25 - ak je to EU a dobropisovaný tovar by som fakturovala dalej.
moke
13.10.06,09:27
A musí sa to uviesť v daňovom priznananí, keď sa výsledná suma nezmenila, len časť sumy uvedená na jednej faktúre sa stornovala a prešla na druhého odberateľa?
kalkulka
13.10.06,10:36
Ak vystavíš dobropis, tak sa zmenia sumy v riadkoch v DP, tak si myslím, že je to potrebné urobiť.