valimeka
13.10.06,08:57
Chcela by som poprosit o radu s nasledovnym problemom - v ramci novoobjaveneho dedicstva som sa stala vlastnickou pozemku, ktory si v casoch nedavno minulych "rozparcelovali" domneli majitelia a postavili si na nom domy. podotykam ze nejde o stavebny pozemok. teraz ked som sa stala vlastnickou (mam LV) chcem sa s nimi dohodnut na predaji.
predpokladam, ze to nebude jednoduche a nebude to naraz ale postupne a dosiahnem vysoky obrat (5000000).
Mam sa registrovat na DPH ako obcan a odviest z toho dan?

vopred dakujem velmi pekne za odpovede
Martinella
13.10.06,08:11
Chcela by som poprosit o radu s nasledovnym problemom - v ramci novoobjaveneho dedicstva som sa stala vlastnickou pozemku, ktory si v casoch nedavno minulych "rozparcelovali" domneli majitelia a postavili si na nom domy. podotykam ze nejde o stavebny pozemok. teraz ked som sa stala vlastnickou (mam LV) chcem sa s nimi dohodnut na predaji.
predpokladam, ze to nebude jednoduche a nebude to naraz ale postupne a dosiahnem vysoky obrat (5000000).
Mam sa registrovat na DPH ako obcan a odviest z toho dan?

vopred dakujem velmi pekne za odpovede

Najskôr k tej registrácii. Registrovať sa treba na základe dosiahnutého obratu v predošlom roku, t.z. pre rok 2007 bude smerodatný obrat za rok 2006.

Ak nejde o stavebný pozemok, podľa §38 odst.2 ZDPH je dodanie pozemku oslobodené od DPH, (okrem dodania stavebného pozemku).