dara
13.10.06,12:18
Prosím Vás menili nám radiatóry za nové, ale neskutočne v nich hučí voda, až tak, že sa nedá sledovať televízor, ale musím si pridať zvuk.
Hučí aj susedom, tým však nemenili, iba tie regulátory, dúfam, že som sa správne vyjadrila.

Stretol sa s tým už niekto?
evina
13.10.06,10:24
Prosím Vás menili nám radiatóry za nové, ale neskutočne v nich hučí voda, až tak, že sa nedá sledovať televízor, ale musím si pridať zvuk.
Hučí aj susedom, tým však nemenili, iba tie regulátory, dúfam, že som sa správne vyjadrila.

Stretol sa s tým už niekto?

Áno mali sme s tým problémy niekoľko rokov. Problém môže byť v rámci Vášho domu - ak len jeden z termostatických ventilov je zlý, prenáša sa zvuk v celej sústave.
Problém zlého ventilu môže byť i na ceste medzi dodávateľom Vášho domu a teplárňou, či ako sa to volá /ale asi ak Vám menili ventily, resp, termostatické regulátory tak je to skôr prvý prípad.
Ďalší problém môže byť , že po výmene termostatických ventilov a radiátorov nebola znova vyregulovaná sústava a /u nás bol ten problém/ voda prichádzala do sústavy pod x-krát vyšším tlakom ako mala.
Problém sme riešili so správcom domu, dodávateľom tepla a firmou, ktorá nám menila termostatické ventily a regulovala sústavu. Dúfam, že sa tento rok znovu neobjaví, lebo viem, že je to veľmi veľmi nepríjemná vec....
Orim
13.10.06,10:26
Skúste to reklamovať u tej firmy čo vám to robila.
Možno sa to po čase ukludní, až bude všetko poriadne odvzdušnené.
Možno bude treba prepočítať prietoky a znovu nastaviť reguláciu.
Manual
13.10.06,10:28
Prosím Vás menili nám radiatóry za nové, ale neskutočne v nich hučí voda, až tak, že sa nedá sledovať televízor, ale musím si pridať zvuk.
Hučí aj susedom, tým však nemenili, iba tie regulátory, dúfam, že som sa správne vyjadrila.

Stretol sa s tým už niekto? Určite máte namontované obehové čerpadlo, a niektoré čerpadlá majú aj tri rýchlosti. Možno je nastavené na tú najvyššiu rýchlosť. Značenie je zväčša I, II, III, Kotol vypnúť a nastvte to na I. Voda bude prúdiť pomalšie. Ak nepomôže, potom je tam iný problém, poradiť sa s kurenárom.
Bývaš v RD ?
Pekný deň...:)
evina
13.10.06,10:32
Určite máte namontované obehové čerpadlo, a niektoré čerpadlá majú aj tri rýchlosti. Možno je nastavené na tú najvyššiu rýchlosť. Značenie je zväčša I, II, III, Kotol vypnúť a nastvte to na I. Voda bude prúdiť pomalšie. Ak nepomôže, potom je tam iný problém, poradiť sa s kurenárom.
Bývaš v RD ?
Pekný deň...:)

Áno to som mala na mysli pod pojmom znovuvyregulovania sústavy. Dodávateľ ventilov musel podľa projektovej dokumentácie znovu nastaviť ventil na vstupe domu a každý byt /v tej kobke von na schodišti/ a veľa z nich bolo nastavených práve na vyššie stupne,...
Orim
13.10.06,10:48
Možno, že nemajú vlastnú kotolňu a idú na teplo od dodávateľa. Potom treba prepočítať a nastaviť celú hydraulickú reguláciu znova.
Hluk robia obvykle veľé rýchlosti prietoku vody, alebo najaká prekážka ktorá je vode v ceste. Vzniká tam kavitačné vírenie (aspoň dúfam, že sa to tak volá), ktoré sprevádza príslušný hluk.