kunecka
13.10.06,13:42
Ahojte, mam takyto pripad. Tovar dodany z CR, firma mi poslala dve faktury:
1. jednu za tovar, to uvediem do r. 04 DP a uplatnim samozdanenie + odpocet.
2. druhu za dopravu tohto tovaru. Moja otazka anie, ci to spravim presne ako v bode 1, alebo to mam uviest v r. 09 DP. Plati tu tiez samozdanenie + odpocet?
Dik.
daniek
13.10.06,11:46
Ahojte, mam takyto pripad. Tovar dodany z CR, firma mi poslala dve faktury:
1. jednu za tovar, to uvediem do r. 04 DP a uplatnim samozdanenie + odpocet.
správne r. 04, +r. 02+r. 16

2. druhu za dopravu tohto tovaru. Moja otazka anie, ci to spravim presne ako v bode 1, alebo to mam uviest v r. 09 DP. Plati tu tiez samozdanenie + odpocet?
r. 09, +r.10+r. 15 - dochádza k prenosu DP na príjemcu služby teda na Vás § 16
kunecka
13.10.06,11:56
dakujem za odpoved, ale mam pri dodavke tovaru aj narok na odpocet?
daniek
13.10.06,11:58
no to je to samozdanenie čo spomínaš na jednom riadku daňového priznania zdaníš na druhom odpočítaš a výsledný vzťah je nula.

samozrejme ak ide o tovar s možnosťou odpočítania
kunecka
16.10.06,06:35
Chcem sa v tom len uistit, pri tovare mam narok na odpocet, to je ok. Ide mi len o nsledovnu vec:Ak mam fakturu z CR za tovar a je tam uvedene aj postovne alebo prepravne, celu sumu uvediem na r. 04 a dan na r. 16, nerozdelujem to na tovar a sluzbu. A v tomto konkretnom pripade vlastne ide o to iste, len ceska firma to rozdelila na dve faktury, ale preprava sa tyka vlastne tohto tovaru a ja to budem uctovat ako obstaranie materialu. Takze tu druhu fakturu za prepravu materialu mam chapat ako sluzbu a mam z nej narok na odpocet? Dakujem za trpezlivost.
kunecka
17.10.06,06:00
Please, zareaguje niekto?
Milan Benka
17.10.06,06:05
Máš nárok na odpočet.
.lena.
17.10.06,07:27
Chcem sa v tom len uistit, pri tovare mam narok na odpocet, to je ok. Ide mi len o nsledovnu vec:Ak mam fakturu z CR za tovar a je tam uvedene aj postovne alebo prepravne, celu sumu uvediem na r. 04 a dan na r. 16, nerozdelujem to na tovar a sluzbu. A v tomto konkretnom pripade vlastne ide o to iste, len ceska firma to rozdelila na dve faktury, ale preprava sa tyka vlastne tohto tovaru a ja to budem uctovat ako obstaranie materialu. Takze tu druhu fakturu za prepravu materialu mam chapat ako sluzbu a mam z nej narok na odpocet? Dakujem za trpezlivost.
Je to tak, keď je to na jednej fa, ide to do tovaru ale keď je to rozdelené na dve fa - tovar a službu, tak to tak aj uvedieš v dp dph.
jenny7
17.10.06,11:13
Tiež by som to účtovala zvlášť ako tovar a službu.