hlucia
13.10.06,13:56
Kto mi poradí ako najlepšie nahadzovať prijímove a výdavkové bločky do peňažného denníka, aby som si ich vopred nemusela ukladať podľa dátumu?
ďalej sa spýtam či pri vypĺňaní vpd a ppd vypisujete: prijaté od:
a ako zaúčtujem mesačnú uzávierku keď základ + dph sa nerovná výslednej sume spolu. ďakujem:rolleyes:
Veronika Gabrielova
13.10.06,12:07
Ahoj, myslím si, že tomu triedenie dokladov podľa dátumu sa nevyhneš :(.
Ak mám VPD alebo PPD áno vypisujem vyplatené komu, prijaté od...
Nerozumiem celkom tej mesačnej uzávierke...??
hlucia
13.10.06,12:17
Takže základ mám napríklad 100 dph je 19 spolu je to 119, ale na konci mesačnej pásky je ešte napísané hotovosť a tam je napríklad 119,5. proste vždy mi tam vyskočia dáke haliere
Heni
13.10.06,12:45
ak nemáš v Alfe ponahadzované doklady podľa dátumu, dáš si:
(nad tabuľkou peň.denníka) zotriediť podľa: dátumu
(a pod tabuľkou peň.denníka) úpravy: zotrieď denník podľa dátumu - to ti prepočíta aj zostatky.
mgm
13.10.06,12:55
Ja v Alfe uctujem VPD A PPD, ako mi pridu a na konci mesiaca ich precislujem podla datumu a vytlacim ich.

Ak mi vyskoci nejaky rozdiel pri prepocte zaklad dane + dan - dan necham ako je na doklade a opravim zaklad dane, aby mi sedelo spolu. Stava sa to pri reg. pokladni, ked sa kazdy doklad zaokruhluje a na konci mesiaca, pri mesacnej uzavierke vyskoci rozdiel - aspon ja mam taku skusenost
abel
24.10.06,13:04
Už dlhšie uvažujem prejsť z MRP na KROS, a to na Alfu a Olymp. Teraz majú aj akciu na zaškolenie a myslím že začiatkom každého roka je 50 % zľava na ich produkt. Obávam sa ale, či na začiatku roka zvládnem robiť uzávierky v MRP a súčasne aj začínať v novom programe. Už tento rok som si na jar stiahla demoverzie s tým, že počas roka sa budem v nich učiť pracovať, ale je koniec októbra a ešte som sa k tomu nedostala. Chcem sa spýtať užívateľov Alfy a Omegy, či sa to dá s takým mierne podpriemerným IQ, akým v súčasnosti disponujem, zvládnuť.
Manual
24.10.06,13:07
Už dlhšie uvažujem prejsť z MRP na KROS, a to na Alfu a Olymp. Teraz majú aj akciu na zaškolenie a myslím že začiatkom každého roka je 50 % zľava na ich produkt. Obávam sa ale, či na začiatku roka zvládnem robiť uzávierky v MRP a súčasne aj začínať v novom programe. Už tento rok som si na jar stiahla demoverzie s tým, že počas roka sa budem v nich učiť pracovať, ale je koniec októbra a ešte som sa k tomu nedostala. Chcem sa spýtať užívateľov Alfy a Omegy, či sa to dá s takým mierne podpriemerným IQ, akým v súčasnosti disponujem, zvládnuť.
Ano ..................:)
mgm
24.10.06,14:11
Ja som tiež pracovala v inom programe Súkromný podnikateľ od Datalocku - aj JÚ, aj mzdy a vôbec som nemala problém prejsť na Alfu a Olymp. Najprv som vyskúšala malú firmu na Alfa Štart a potom v pohode som prešla so všetkým na začiatku roka. Treba to skúsiť, ja som veľmi spokojná
abel
24.10.06,14:15
Ďakujem, potrebovala by som Vás mať všetkých za chrbtom, keď to budem robiť http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/x49.gif
victoria
24.10.06,14:16
ALFA ti v ponuke pod tabuľkou peňažného denníka ponúkne okrem možnosti zoraď podľa dátumu aj prečísluj výdavkové a príjmové doklady. Ja si vždy nahádžem doklady zaradom, potom dám zoradiť podľa dátumu, vidím či nemám náhodou mínus v pokladni ktorý vyrovnám osobným vkladom podnikateľa a potom si dám prečíslovať príjmové a výdavkové doklady (ešte sa ma opýta či od 1.dokladu alebo od nejakého konkrétneho čísla) a zoradené a prečíslované si ich vytlačím :-)
liba2
24.10.06,14:18
Ja v Alfe uctujem VPD A PPD, ako mi pridu a na konci mesiaca ich precislujem podla datumu a vytlacim ich.
mimotemy , ale nedá mi to, lebo toto ma zaujalo :confused: . To sa dá robiť aj v Omege ? máte s tým niekto skúsenosti ? alebo už sa tu o tom písalo ?
victoria
24.10.06,14:21
Ak napíše niekto či a ako sa to dá robiť aj v Omege má u mňa super bodík
alenad
24.10.06,14:34
Ak napíše niekto či a ako sa to dá robiť aj v Omege má u mňa super bodík

V OMEGE robíš následovne:
pri evidencii okruh-PD (pokl.doklady),
-treba kliknúť na "FUNKCIE" (horná časť obrazovky),
- kliknúť "DALŠIE FUNKCIE",
- kliknúť "HROMADNÉ PREČÍSLOVANIE DOKLADOV".

Funguje to!
Marína
24.10.06,14:38
Už dlhšie uvažujem prejsť z MRP na KROS, a to na Alfu a Olymp. Teraz majú aj akciu na zaškolenie a myslím že začiatkom každého roka je 50 % zľava na ich produkt. Obávam sa ale, či na začiatku roka zvládnem robiť uzávierky v MRP a súčasne aj začínať v novom programe. Už tento rok som si na jar stiahla demoverzie s tým, že počas roka sa budem v nich učiť pracovať, ale je koniec októbra a ešte som sa k tomu nedostala. Chcem sa spýtať užívateľov Alfy a Omegy, či sa to dá s takým mierne podpriemerným IQ, akým v súčasnosti disponujem, zvládnuť. mimotemy Elenka, prezradíš mi dôvod prechodu z MRP na ALFU? Ja sa totiž chystám zakúpiť MRP, tak ma veľmi, veľmi zaujímajú Tvoje dôvody. Pozerala som Alfu štart, ale dosť ma odrádza veľkosť písmen. Ja mám problémy s očami oči a na zostavách dokopy nič nevidím.
Alfisti, dá sa zmeniť veľkosť písma?
Dodatok: Zotriedenie podľa dátumu a súčasne prečíslovanie dokladov funguje aj v Alfe?
liba2
24.10.06,14:44
Marína, viď príspevok č.5 tu :)
Marína
24.10.06,14:49
Libuška, ďakujem, ja som to čítala, ale hlavne mi išlo o to prečíslovanie. Čiže zotriediť zotriedi, ale aj prečísluje podľa dátumu vzostupne, aby sa to nemuselo ručne prepisovať?
victoria
24.10.06,14:51
Alenka uz som ti pridala slubeny bodik - dakujem za radu :-)
liba2
24.10.06,14:53
Libuška, ďakujem, ja som to čítala, ale hlavne mi išlo o to prečíslovanie. Čiže zotriediť zotriedi, ale aj prečísluje podľa dátumu vzostupne, aby sa to nemuselo ručne prepisovať?Ja som to tak pochopila, že to urobí program sám, nato má tam tú funkciu "hromadné prečíslovanie dokladov" :)
Zuzka
24.10.06,15:24
Už dlhšie uvažujem prejsť z MRP na KROS, a to na Alfu a Olymp. Teraz majú aj akciu na zaškolenie a myslím že začiatkom každého roka je 50 % zľava na ich produkt. Obávam sa ale, či na začiatku roka zvládnem robiť uzávierky v MRP a súčasne aj začínať v novom programe. Už tento rok som si na jar stiahla demoverzie s tým, že počas roka sa budem v nich učiť pracovať, ale je koniec októbra a ešte som sa k tomu nedostala. Chcem sa spýtať užívateľov Alfy a Omegy, či sa to dá s takým mierne podpriemerným IQ, akým v súčasnosti disponujem, zvládnuť.

Ja som sa už rozhodla, takže od nového roku začínam. A aby som si to skomplikovala, tak som zakúpiLa JU, PU a mzdy.
Pridaj sa, budeme si pomáhať. ;)
Manual
24.10.06,15:32
Ja som to tak pochopila, že to urobí program sám, nato má tam tú funkciu "hromadné prečíslovanie dokladov" :)
Ano Omega prečísluje podľa potreby všetky doklady podľa výberu ktoré sú v ponuke. Prečísluje a zoradí podľa datumu mesiac aj celý rok
Pekný večer...:)
abel
24.10.06,17:04
Ja som sa už rozhodla, takže od nového roku začínam. A aby som si to skomplikovala, tak som zakúpiLa JU, PU a mzdy.
Pridaj sa, budeme si pomáhať. ;)
Zuzka, ak dovtedy neskolabujem a neskončím medzi bezdomovcami (práve mi prišla synova faktúra za telefón) tak budeme "spolužiačky" . Veď Nitru alebo Trnavu mám tak 50 na 50, a ak by zlyhalo aj to moje mínusové IQ, ešte je tu Porada.
Ale ja podvojné nie, len JU a mzdy. :)
sway
24.10.06,17:35
Zuzka, ak dovtedy neskolabujem a neskončím medzi bezdomovcami (práve mi prišla synova faktúra za telefón) tak budeme "spolužiačky" . Veď Nitru alebo Trnavu mám tak 50 na 50, a ak by zlyhalo aj to moje mínusové IQ, ešte je tu Porada.
Ale ja podvojné nie, len JU a mzdy. :)

Pôvodca textu príspevku: abel
Už dlhšie uvažujem prejsť z MRP na KROS, a to na Alfu a Olymp. Teraz majú aj akciu na zaškolenie a myslím že začiatkom každého roka je 50 % zľava na ich produkt. Obávam sa ale, či na začiatku roka zvládnem robiť uzávierky v MRP a súčasne aj začínať v novom programe. Už tento rok som si na jar stiahla demoverzie s tým, že počas roka sa budem v nich učiť pracovať, ale je koniec októbra a ešte som sa k tomu nedostala. Chcem sa spýtať užívateľov Alfy a Omegy, či sa to dá s takým mierne podpriemerným IQ, akým v súčasnosti disponujem, zvládnuť.

Kľudne sa dajte na to pomôžem aj ja , robím v týchto SW dĺĺĺĺho.:p;)
Marína
24.10.06,18:12
mimotemy Elenka, prezradíš mi dôvod prechodu z MRP na ALFU? Ja sa totiž chystám zakúpiť MRP, tak ma veľmi, veľmi zaujímajú Tvoje dôvody. Pozerala som Alfu štart, ale dosť ma odrádza veľkosť písmen. Ja mám problémy s očami oči a na zostavách dokopy nič nevidím.
Alfisti, dá sa zmeniť veľkosť písma?
Dodatok: Zotriedenie podľa dátumu a súčasne prečíslovanie dokladov funguje aj v Alfe?

Musím sa zacitovať. Vie niekto odpoveď?
babenko1
24.10.06,19:01
pokiaľ viem, tak nie.. jedine v tých zostavách, ktoré ponúka... sú rôzne druhy... jedny sú malé, iné väčšie... skôr by som zavolala priamo do krosu, či sa to dá...
petovsan
24.10.06,20:41
Alfu štart, ale dosť ma odrádza veľkosť písmen. Ja mám problémy s očami oči a na zostavách dokopy nič nevidím.
Alfisti, dá sa zmeniť veľkosť písma?
Robím v Alfe už veeeeľmi dlho, ale jediná možnosť ohľadom veľkosti toho písma, aká ma napadá je, že si zmeníš v "Ovládacom paneli" rozlíšenie obrazovky na väčšie, tak dosiahneš aj väčšie písmo v Alfe, myslím, že inak sa nedá.
DušanČ
25.10.06,04:56
Už dlhšie uvažujem prejsť z MRP na KROS, a to na Alfu a Olymp. Teraz majú aj akciu na zaškolenie a myslím že začiatkom každého roka je 50 % zľava na ich produkt. Obávam sa ale, či na začiatku roka zvládnem robiť uzávierky v MRP a súčasne aj začínať v novom programe. Už tento rok som si na jar stiahla demoverzie s tým, že počas roka sa budem v nich učiť pracovať, ale je koniec októbra a ešte som sa k tomu nedostala. Chcem sa spýtať užívateľov Alfy a Omegy, či sa to dá s takým mierne podpriemerným IQ, akým v súčasnosti disponujem, zvládnuť.

Tvoj úmysel podporí možno aj moja poznámka. Podľa toho, čo Kros deklaruje, je Omega kompatibilná s MRP, teda z MRP je možné data priamo preklopiť do Omegy, čím sa vyhneš ručnému nasadzovaniu počiatočných stavov. Tvoj zámer podporujem, myslím, že nebudeš sklamaná.
LubenaK
25.10.06,06:46
Omega dokáže načítať z MRP firemné inicilály, sklady a skladové karty a číselník partnerov. Počiatočné stavy sa musia nahodiť ručne.
A v Alfe sa už dajú výstupné zostavy zväčšovať i na obrazovke - od verzie 12.50.
blcha
30.10.06,13:50
Mňa by zaujímalo, ako to robíte, ak vopred netriedite pokladničné lístky. Že to zotriedi ALFA sama mi je jasné, ale neviem si predstaviť, čo spravíte potom? Vytlačíte si 100 listov výdavkových dokladov a potom k nim prilepujete tie originály?
victoria
30.10.06,14:10
Vytlačím si 30 ks A4 lebo si dám tlačiť verziu tri doklady na jednu A4 a prilepujem k tomu originály bločkov alebo prikladám faktúry z Metra.
mgm
30.10.06,17:15
Alfa zoradí doklady podľa dátumu, prečíslujem, vytlačím mesačné doklady. Tiež tlačím 3 doklady na A4. Ku VPD priložím originál bločky a založím do šanóna.
mariannak
30.10.06,17:33
Aj ja to takto robím. Tiež užívam Alfu, omegu aj olymp a som s nimi spokojná.
blcha
02.11.06,06:10
Takže potom z tej 100-bločkovej kopy hľadáte ktorý lístok ku ktorému pokladničnému dokladu patrí - nie je to ešte náročnejšie ako triediť rovno lístky? Ak niekto vyskúšal obidva postupy, nech sa nám zdôverí!
mgm
02.11.06,06:58
Ja som vyskúšala aj jeden, aj druhý spôsob triedenia dokladov. Ale keď je málo času, šef chce mať výsledky napr. do 10. v mesiaci, treba urobiť ešte výplaty a rôzne analýzy, prekontrolovať DPH - tak mi vyhoduje ten spôsob, že radšej zaúčtujem doklady ako mi prídu a podľa dátumu roztriedim vtedy, keď už mám všetko urobené a mám trochu času na triedenie dokladov a zakladanie do šanonov.
victoria
02.11.06,06:58
Nehladam v kope. Idem zaradom bločky ako ich mám a doliepam ich na vytlačené strany zoradené podľa dátumu. Myslím že možno časovo je to aj za jedno. Skúšala som obidva spôsoby a teraz som ostala pri tom druhom, teda zahodím bločky zaradom, zoradím, prečíslujem a doliepam na vytlačené strany zoradené podľa dátumu.
zuhl
24.02.08,13:15
Ahojte, chcem sa opýtať či niekto nemá v Alfe takýto problém: po nainštalovaní poslednej verzie mi začala Alfa zvláštne ukladať záväzky a pohľadávky. Proste nahrávam nové faktúry a neostávajú mi pekne pokope, vysvietené načerveno, ale sa mi upratujú niekde hore, medzi staré neuhradené a hrozne ma to mýli. Volala som už do Krosu a oni tvrdia, že nechápu o čo ide a že s týmto nič nerobili. Máte niekto podobný problém?
Zita5
24.02.08,13:22
Ahojte, chcem sa opýtať či niekto nemá v Alfe takýto problém: po nainštalovaní poslednej verzie mi začala Alfa zvláštne ukladať záväzky a pohľadávky. Proste nahrávam nové faktúry a neostávajú mi pekne pokope, vysvietené načerveno, ale sa mi upratujú niekde hore, medzi staré neuhradené a hrozne ma to mýli. Volala som už do Krosu a oni tvrdia, že nechápu o čo ide a že s týmto nič nerobili. Máte niekto podobný problém?

Nemám s tým skúsenosť , ale skontrolujte v záväzkoch ...Zotriedené podľa...Interného čísla .....či to tam nie je kliknuté inak , ako by malo byť .
Manual
24.02.08,13:23
Ahojte, chcem sa opýtať či niekto nemá v Alfe takýto problém: po nainštalovaní poslednej verzie mi začala Alfa zvláštne ukladať záväzky a pohľadávky. Proste nahrávam nové faktúry a neostávajú mi pekne pokope, vysvietené načerveno, ale sa mi upratujú niekde hore, medzi staré neuhradené a hrozne ma to mýli. Volala som už do Krosu a oni tvrdia, že nechápu o čo ide a že s týmto nič nerobili. Máte niekto podobný problém?
Nastav si Zoradenie podľa datumu, tam máš problémik:)
zuhl
24.02.08,13:24
Nie, už som to kontrolovala všetko je dobre zakliknuté.
Zita5
24.02.08,13:27
Ešte ma napadá ...a s rokom 2007 a 2008 to nemá nič spoločné ?
Manual
24.02.08,13:29
Skús ešte zreparovať databázu, a ak máš nastavené aj zotriedenie podľa dátumu, tak asi ostáva len preinštalovať program
zuhl
24.02.08,13:30
Ale nikdy mi to nerobilo a ždy som mala zotriedené podľa interného čísla.
Manual
24.02.08,13:48
A vyskúšala si aj iný typ zotriedenia ? Robí to stále rovnako aj keď zmeníš typ zotriedenia ?
zuhl
24.02.08,13:50
No dala som si zotriedenie podľa dátumu ako si mi radil a už mi to nerobí.
Manual
24.02.08,13:51
Tak OK
rodina1
26.02.08,11:39
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, ako do VPD a PPD v programe Alfa dostanem meno "schválil". Do kolonky "vystavil" dostanem meno, keď si ho zadám v režime účtovania - všeobecné (automaticky dopĺňať položku vystavil). Nechce sa mi ho zakaždým dopĺňať ručne.:( Ďakujem:cool: