monika-s
30.11.04,12:28
Dnes mám samé problémy ;) . Môžem listom s dnešným dátumom 30.11.2004 ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe ku dňu 1.12.2004?

V zákone sa píše SPRAVIDLA 3 dni.

Silno ďakujem
Luba2
30.11.04,11:33
Slovo spravidla neznamená že tie tri dni musíš dodržať. Dodržať by si ich musela len vtedy, ak by to bolo priamo tak dohodnuté v prac. zmluve. Teda ak by bolo napísané, ukončenie prac. pomeru v skúš. dobe musíš oznámiť tri dni vopred.

A Ty chceš ako posledný deň prac. pomeru 1.12.2004? Teda chceš byť ešte zajtra v robote? V tom prípade napíš k 1.12.
monika-s
30.11.04,11:37
uvidím ako zareaguje ten človek, ja som sa len obávala tých troch dní.

Lubka, prosím ťa a nevieš ako je to s tou nešťastnou PN a skúšobnou dobou? Názory sa rôznia a ja neviem čo mám urobiť. Pekne ďakujem
Luba2
30.11.04,11:55
Monika - zrejme sa pýtaš na základe tej diskusie, čo sme viedli asi pred štyrmi dňami, ale ja som nakoniec ustúpila presile. Je fakt, že som našla aj také výklady aj také, ale odcitovala som Pracovné právo od profesorky Barancovej a ak mám nejaký problém, riadim sa jej výkladmi. Jej stanovisko je, že zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe so zamestnancom aj počas PN.
monika-s
30.11.04,12:05
Lubka, ďakujem pekne, ja som už tiež všeličo preštudovala a nebola som si "načistom" ale asi ten list - skončenie PP zajtra zašlem. Prajem pekný den