mariannak
13.10.06,20:36
Občianske združenie - nezisková organizácia robí hudobné kurzy, na týchto kurzoch budú vystuovať hudobníci z ČR aj Poľska. Nie sú živnostníci. Aký vzťah by som mohla s nimi uzatvoriť? Vystupovať budú jeden deň. Mohla by to byť aj DoVP alebo napr. zmluva o vykonaní umeleckého diela-nejde o pracovný pomer. Bol by nejaký rozdiel v zdaňovaní ak ide o cudzinca? Podľa mňa ja by som zrazila normáne 19% daň a odvody normálne ako platí zamestnávateľ pri DoVP. Ak by to bol ten umelecký výkon, tak len vyplatím honorár a koniec? ďakujem.
mariannak
14.10.06,19:57
Prosím Vás, vyjadrite sa niekto!
JNOVAK
16.10.06,07:26
Bol som v podobnej situácii v Čechách, ale ako živnostník. Myslím si, že nič nepokazíte, ak uzavriete dohodu a odvediete daň 19%. Zároveň vystavte potvrdenie o odvedenej dani, lebo ak existuje dohoda o zamedzení dvojitého zdanenia, potvdenie použije ako doklad o zaplatení dane. V Čechách mne ako živnostníkovi strhli ako daň 5% a potvrdenie o tom mi dali z ich daňového úradu na konci roka. Môže to byť však aj o dosť zložitejšie, viď ten brajgel v Bratislave s Vondráčkovou.