daska64
14.10.06,18:54
Dobrý večer,
prosím o radu, som v skúšobnej dobe (odpracovala som 2 mesiace) a teraz mi zavolali z iného zamestnania, kde som robila konkurz ešte pred nástupom do tohto zamestnania, že môžem nastúpiť. Nemám o čom rozmýšľať, lebo podmienky sú ďaleko lepšie ako v tejto firme, kde som . Chcem sa opýtať, či mám nárok na čerpanie alikv. čiastky dovolenky. alebo nie.
dakujem za cenné rady.
Lucy
14.10.06,16:58
áno máš, keď nemáš odpracovaných 60 dní u zamestnávateľa v danom kalendárnom roku, nárok na dovolenku sa počíta za každých 22 odpracovaných dní podľa nároku 1/12 z 20 resp. 25 dní.
Tweety
14.10.06,16:58
Dobrý večer,
prosím o radu, som v skúšobnej dobe (odpracovala som 2 mesiace) a teraz mi zavolali z iného zamestnania, kde som robila konkurz ešte pred nástupom do tohto zamestnania, že môžem nastúpiť. Nemám o čom rozmýšľať, lebo podmienky sú ďaleko lepšie ako v tejto firme, kde som . Chcem sa opýtať, či mám nárok na čerpanie alikv. čiastky dovolenky. alebo nie.
dakujem za cenné rady.
Máš nárok na dovolenku za odpracované dni, t.j. za každých 22 1/12 z ročného nároku.
Lucy
14.10.06,16:59
ešte doplním § 105 Zákonníka práce - Dovolenka za odpracované dni ;)
daska64
14.10.06,17:01
Veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede. Uľahčili ste mi rozhodovanie ... :-)))
Tweety
14.10.06,17:02
Veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede. Uľahčili ste mi rozhodovanie ... :-)))mimotemy Želám veľa úspechov.:) :) :)