dytka1
14.10.06,20:20
zdravím.mám menší problém a chcela by som radu odborníka ak by sa dalo.predvčerom ráno som sa zobudila na neznesitelné krče cca od pluc dole ku žaludku,ked ma to chyti mam slzy v očiach,mám stále hnačku, v jednej chvíli mam zimomriavky a hned na to mi je horúco..k lekárovi nemôžem ísť,som len týžden v novej robote nemôžem si dovoliť hned PNku.jedna sestra mi odporučila prášok menom smecta.zatial mi to vôbec nepomáha,poradte prosím čo mám robiť alebo kupiť aby mi bolo lepšie.to mi je jasné že treba držať diétu,prosím napíšte..
evina
14.10.06,18:23
zdravím.mám menší problém a chcela by som radu odborníka ak by sa dalo.predvčerom ráno som sa zobudila na neznesitelné krče cca od pluc dole ku žaludku,ked ma to chyti mam slzy v očiach,mám stále hnačku, v jednej chvíli mam zimomriavky a hned na to mi je horúco..k lekárovi nemôžem ísť,som len týžden v novej robote nemôžem si dovoliť hned PNku.jedna sestra mi odporučila prášok menom smecta.zatial mi to vôbec nepomáha,poradte prosím čo mám robiť alebo kupiť aby mi bolo lepšie.to mi je jasné že treba držať diétu,prosím napíšte..

Samozrejme najlepšie zájsť lekárovi. V takýchto prípadoch pomáha liek Endiaron....
jess
14.10.06,19:04
Skús tú Smectu...píšu, že 2-3 sáčky denne.....Mali sme celá rodina virózu (vracanie+hnačky) minulý týždeň...tá Smecta (u nás stačil 1 sáčok) fakt zabrala :)...diéta = zemiaky, čierny čaj s trošičkou cukru, šípkový čaj, ryža s mrkvou, slané keksy, sucháre, minerálka Fatra.....
dytka1
14.10.06,19:07
smecta mi vôbec nepomáha a dala som si už viackrat, a krče pretrvavaju
jess
14.10.06,19:10
koňak ? :confused::cool:...len potom žiadne lieky...
Melnick
14.10.06,19:18
Dytka,na detskom oddelení dávali deťom Coca colu s minerálkou riedenú,moc neverím,ale skús. Poškodiť Ti to určite nemôže.
A prikláňam sa aj k rade od jess ,ak máš biely alkohol daj doň trochu mletého korenia -rozmiešaj a vypi - recept starých materí.:)
Dav
14.10.06,19:41
Nám pomáha Endiaron.Aj koňak s ďumbierom- do pol deci lyžičku prášku, diéta- piškóty, rožky, čierny čaj. Ale lekár by bol asi najlepší,nejde o PN, aspoň predpíše lieky.Čo keď je to dačo, čo babskými receptami len viac podráždiš?
fajnovka
15.10.06,09:07
Ahoj
u nás to deti donesú dosť často zo školky - pre deti máme hylak pre nás dospelákov Alfigen, ked je horučka tak pridám Brufenovy sirup.
Hlinkovx
15.10.06,09:35
s tou coca colou + banán + ryža ....mne to už viac krát zabralo
ale musí byť coca cola..
- tá smecta tiež väčšinou zaberie...
ale keďže máš kŕče...treba ísť asi čo najskôr k lekárovi...
na pohotovosť môžeš ísť aj dnes...a do zajtra môžeš byť teoreticky fit
pn-ku si vziať nemusíš ale lieky by ti už určite zabrali
treba hlavne veľa tekutín piť
kalkulka
15.10.06,10:18
Endiaron je na hnačky. Odporúčam aj niečo s makom, banán, čučoredkový kompót, čierny čaj podľa možnosti nesladený, z bylinkových na ukľudnenie vnútorného prostredia je dobrý repíkový. Ale, ak máš kŕče, doporučujem
návštevu na pohotovosti. Možno by ti pichli nejakú injekciu proti kŕčom. Ináč lekári na kŕče hladkých svalov predpisujú Algifen kvapky. Pomáhajú, ale odporúčam ozaj radšej pohotovosť. Možno by si sa do zajtra aspoň ako-tak spamätala. Vieš si predstaviť, že každú minútu budeš myslieť zajtra v práci na to, že ti treba niekam odbehnúť?
Danila
15.10.06,10:31
zdravím.mám menší problém a chcela by som radu odborníka ak by sa dalo.predvčerom ráno som sa zobudila na neznesitelné krče cca od pluc dole ku žaludku,ked ma to chyti mam slzy v očiach,mám stále hnačku, v jednej chvíli mam zimomriavky a hned na to mi je horúco..k lekárovi nemôžem ísť,som len týžden v novej robote nemôžem si dovoliť hned PNku.jedna sestra mi odporučila prášok menom smecta.zatial mi to vôbec nepomáha,poradte prosím čo mám robiť alebo kupiť aby mi bolo lepšie.to mi je jasné že treba držať diétu,prosím napíšte..Pokiaľ si nelahneš do postele a nevyležíš to, tak dopadneš ako ja, a budeš v posteli dva týždne. Je to vírusové ochorenie. Nepodceňuj to.
kalkulka
15.10.06,10:40
Ešte doplním, bublinkové veci by som na črevá vôbec neodporúčala, môžu vyvolať nadúvanie a kolikové bolesti.
ata111
15.10.06,17:05
Dytka ako? Pomohlo niečo?
dytka1
18.10.06,16:48
no ono to neako začalo prechádzať...kúpila som si tu smectu,aj nejaký čajík na žaludok a pomohlo to,už mi je ovela lepšie..na pohotovosti som nebola,ale snád ma to už nechyti..dakujem veľmo pekne za rady fakt si to cením:p
dytka1
18.10.06,16:52
Endiaron je na hnačky. Odporúčam aj niečo s makom, banán, čučoredkový kompót, čierny čaj podľa možnosti nesladený, z bylinkových na ukľudnenie vnútorného prostredia je dobrý repíkový. Ale, ak máš kŕče, doporučujem
návštevu na pohotovosti. Možno by ti pichli nejakú injekciu proti kŕčom. Ináč lekári na kŕče hladkých svalov predpisujú Algifen kvapky. Pomáhajú, ale odporúčam ozaj radšej pohotovosť. Možno by si sa do zajtra aspoň ako-tak spamätala. Vieš si predstaviť, že každú minútu budeš myslieť zajtra v práci na to, že ti treba niekam odbehnúť?

no to s makom nie je dobrý nápad,ja mám dosť citlivy žaludok,z všeločoho ma prehána a mak je kalamita,to mám potom ešte väčšie krče,tak mak som uplne vyradila z môjho jedálnička
kalkulka
22.10.06,13:06
To vieš, čo pomáha jednému, nemusí práve tebe. Každý pozná svoj organizmus najlepšie. Ja som sa iba snažila pomôcť zo svojích skúseností a skúseností svojho okolia. Ty najlepšie vieš, čo môžeš a čo nie. Ale som rada, že ti to prešlo. Tak prajem veľa pevného zdravia, nech ťa takéto vírusy obchádzajú naďaleko.
Lilianuska
24.05.07,12:20
Mám podobný problém... tiež ma chytila črevná chrípka, ale pri kútikoch očí(nosa) mám fiaľové fľaky.... ako malé monokle. Neviete mi niekto poradiť, z čoho to môže byť? či to je z toho vírusu alebo to súvisí s niečím iným??? ďakujem veeeľmi za každú pomoc. Pa
Lilianuska
24.05.07,12:25
Ahoj... mam podobny problem, ale mne sa pri kutikoch oci(nosa) objavili fialove fliaciky(akoby maly monoklik). neviete mi niekto poradit, ci to moze byt z oslabeneho organizmu alebo to ma suvis s niecim inym??? Budem velmi vdacna za kazdu rano. Dakujem mooooc. pa
katarina53
24.05.07,13:41
Myslím si, že ste dehydrovaná. Mali by ste si v lekárni kúpiť Kulíška alebo si zarobiť vlažnú vodu s troškou soli a vypiť. Najlepšie by podľa môjho názoru navštíviť pohotovosť. Tie fialové fľaky Vám možno zmiznú až po týždni.
Držím palce, aby sa všetko dobre skončilo a želám pevné zdravie.
Lilianuska
24.05.07,13:58
Dakujem velmi pekne za radu:)
AlQex
30.07.07,09:07
Ahojte! Na crevnu chripku odporucam dietu a liek s nazvom Hylak.Su to kvapky ktore sa podavaju 3 krat denne pre deti do 10 rokov 20-40 kvapiek pre nad 10 a dospelych 40-60.Dufam ze vam pomoze :)
BOND
30.07.07,09:12
ENDIEX a IMODIUM zaberie urcite.je to aj proti krcom a bolesti.
jess
30.07.07,09:24
Ahojte! Na crevnu chripku odporucam dietu a liek s nazvom Hylak.Su to kvapky ktore sa podavaju 3 krat denne pre deti do 10 rokov 20-40 kvapiek pre nad 10 a dospelych 40-60.Dufam ze vam pomoze :)

Áno, Hylak je dobrý, ale je odvážny ten, ktorému to traktom prejde, pretože je príšerný. Ja osobne ho nemôžem, ale deťom veľakrát pomohol.

V Bulharsku dostal môj syn hnačky a tam mu nakázal doktor varené neomastené zemiaky a šípkový čaj ako diétu. Vtedy nám veru ani Smecta nepomohla , ani živočíšne uhlie. Je ale fakt, že ešte nám dal nejaké lieky na dezinfekciu čriev.
jess
30.07.07,09:26
ENDIEX a IMODIUM zaberie urcite.je to aj proti krcom a bolesti.

Áno, a dal synovi Imodium a ešte Nelidix :) zabralo to hneď
Timka1
30.07.07,09:49
Dobrý deň, neviete mi poradiť stránku, kde by som sa o týchto dvoch vyššie spomínaných liekoch dočítala viac? Potrebujem vedieť od koľkých rokov sa môžu podávať. Ďakujem.
jess
30.07.07,10:15
Dobrý deň, neviete mi poradiť stránku, kde by som sa o týchto dvoch vyššie spomínaných liekoch dočítala viac? Potrebujem vedieť od koľkých rokov sa môžu podávať. Ďakujem.

Imodium je vlastne na zahustenie stolice, nesmie sa to dlho brať, tak cca 3 dni, lebo potom zas navodí zápchu......tu je link, je to od 5 rokov vyššie http://www.choroby.sk/link.php?page=choroby&link=4

ten Nelidix tam nie je...ja to mám z Bulharska a nemám k tomu škatuľku, ale myslím, že toto je to na tú dezinfekciu
Timka1
30.07.07,10:31
Ďakujem pekne, už si hľadám.
susi38
01.07.18,15:25
Nie su vhodne ziadne lieky, potrebujete vylucit toxiny z tela von, nie ich v sebe uskladnit. Telo sa uz len pred niecim hnackou brani. Aj ked je mozne, ze niektore lieky mozu zaucinkovat aj hned. Problem ale mozete takto len odlozit na neskor.
1.den - dieta, pit nesytenu mineralku (200ml + stipka soli+stipka cukru, nemali by ste citit ani sol ani cukor). Kazdu hodinu vypit jeden pohar ale tak pomaly akoby vam kvapkala infuzia. Na jemnom struhadle postruhat jablko, nechat na tanieri zhnednut a kazdu hodinu zjest iba 1 cajovu lyzicku. Kedze su aj teploty, dopriat telu cas na lozku. Ak potrebuje spat, tak spat, pretoze je dolezita aj poloha zaludka a criev. Zmierit sa s tym ze nie ste schopni nic robit ani rozmyslat.Teplo na brucho proti krcom.
2.den - dieta, ak hnacka neustupuje pokracovat v nastolenom rezime prveho dna ale pridat probiotika 2x1. Na obed si uvarit bud:
Ryzovy odvar 1 liter: 50g ryze varime v 2 litroch vody asi 1,5hodiny, precedime a doplnime do 1 litra vodou
Mrkvovy odvar: 0,5 liter: 250g ocistenej mrkvy varime do makka asi hodinu, rozmixujeme precedime a doplnime prevarenou vodou do 0,5l
- ten mrkvovy zabera lepsie, rychlo sa z neho upravi stolica. Ku koncu dna by sa stav mal zlepsovat.
3.den - mineralka..., jablko..., probiotika 2x1 +
Ryzovy odvar necedeny nechat ako kasicku, zamiesat kusok bananu alebo cucoriedok. Jest v malých dávkach iba po pocit "mam dost". Striedat so sucharmi ale dodrziavat odstupy pri prijimani jedla. Kolko? Najlepsim indikátorom je pocit hladu, ktory by sa uz mal znova objavit a hnacka by sa mala stracat. Samozrejme sa bude pocit hladu objavovat castejsie ako u zdravého cloveka, pretoze ste mali dietu a prijimate male mnozstva nízkoenergetických potravin.
Dalej v malých dávkach jedla s odstupmi startovat traviaci trakt. Najlepsie ak vam samo telo napovie, ktore jedlo mu chyba. Len ho pocuvajte.
Prajem skore uzdravenie!
misoft
02.07.18,18:22
mimotemy.... no... hádam za tých 11 rokov sa z tej chrípky aj 1000x vyliečili.....
vicktor
03.07.18,05:34
To je rada pre buduce pripady. Vyrovnane!
kopretinka
03.07.18,06:59
mimotemy.... no... hádam za tých 11 rokov sa z tej chrípky aj 1000x vyliečili.....
je obdobie črevných chrípok...........dala som +