mambi
15.10.06,13:16
Ahoj milí poraďáci.
Nevie niekto z vás recept na pravé kávové zrná na spodu s marcipánom?Veľmi by som ich chcela vedieť pripraviť.Ďakujem.
alušik
15.10.06,11:29
Hoci tieto nie sú s marcipánom...

Potrebuješ:
18 Dg maslo
13 Dg cukor práškový
20 Dg strúhaná čokoláda
2 Dg kakao
3 Dg mletá zrnková káva
3 balíčky Marína keksy
Keksy zomelieme na jemno a s ostatnými prísadami vypracujeme cesto, ktoré necháme v chlade odpočinúť aspoň 2 hod, potom z neho formujeme zrná. Záraz urobíme tupou stranou noža. Olievame ich hustou čokoládovou polevou a ukladáme hneď do košíčkov.
bezradná
16.10.06,05:10
Ahoj milí poraďáci.
Nevie niekto z vás recept na pravé kávové zrná na spodu s marcipánom?Veľmi by som ich chcela vedieť pripraviť.Ďakujem.

ja mám napísaný originál cukrárenský recept s marcipánom, ale doma. Ak nezabudnem, zajtra prinesiem
ANNAP
16.10.06,05:15
ja mám napísaný originál cukrárenský recept s marcipánom, ale doma. Ak nezabudnem, zajtra prinesiem

prilep prosím, aj ja chcem
bezradná
16.10.06,07:20
prilep prosím, aj ja chcem
už som si nahodila do telefónu poznámku, lebo ja som bezradne zábudlivá:eek:
srakora
18.10.06,09:55
"bezradná", Ty si naozaj zábudlivá. Už dva dni čakám na Tvoj recept na kávové zrná. Alebo sa Ti pokazil mobil?:mee: :mee: :mee:
bezradná
18.10.06,09:59
Hanbím sa ako http://animace.org/psi/G350032.gif Už aj padám domov pre ten
recept!!!
( výsledok - vyvrtnutý členok, ale recept pridaný)
mambi
18.10.06,10:19
Hoci tieto nie sú s marcipánom...

Potrebuješ:
18 Dg maslo
13 Dg cukor práškový
20 Dg strúhaná čokoláda
2 Dg kakao
3 Dg mletá zrnková káva
3 balíčky Marína keksy
Keksy zomelieme na jemno a s ostatnými prísadami vypracujeme cesto, ktoré necháme v chlade odpočinúť aspoň 2 hod, potom z neho formujeme zrná. Záraz urobíme tupou stranou noža. Olievame ich hustou čokoládovou polevou a ukladáme hneď do košíčkov.

Na Vianoce som robila taketo:
1 vrecko piškót, 140 g masla, 50 g prášk. cukru, 100 g ml. orechov, 100 g hrozienok, štipka škorice, 4 lyžice rumu, 4 lyžice kakaa, orechy alebo mandle na ozdobu
Krém:
100 g čokolády, 80 g masla (Hery)
Piškóty pomlieť, zmiešať so všetkými surovinami a nechať odležať v chladničke. Potom vytvarovať kávové zrná.
Pripravíme polevu: Čokoládu polámať na kúsky, dáme do kovovej misky, pridáme pokrájané maslo a vo vodnom kúpeli miešame, kým nevznikne hladká zmes. Polevou oblejeme kávové zrná, ozdobíme orechmi a necháme stuhnúť. Podávame v papierových košíčkoch.
bezradná
18.10.06,10:23
Cukrárenské kávové zrná
1BB puding, 2 polievkové lyžice kávy(nie nesca), 2 žĺtky, 250g práškového cukru, 250g margarínu - spracujeme, vytvarujeme kávové zrnká
Marcipán
200g práškového cukru, 100g sušeného mlieka, 2 pol. lyžice oleja, 2 pol. lyžice vlažnej vody- spracujeme, ak sa ťažko spracuváva môžeme pridať trochu vlažnej vody, na tenko vyvaľkáme(medzi dvoma pergamenovými papiermi), pokrájame na kocky, zabalíme doň zrnká, upravíme a potierame čokoládovou polevou(len potierame pierkom, aby sa vytvorila tenká vrstva čokolády)
mambi
18.10.06,10:40
Cukrárenské kávové zrná
1BB puding, 2 polievkové lyžice kávy(nie nesca), 2 žĺtky, 250g práškového cukru, 250g margarínu - spracujeme, vytvarujeme kávové zrnká
Marcipán
200g práškového cukru, 100g sušeného mlieka, 2 pol. lyžice oleja, 2 pol. lyžice vlažnej vody- spracujeme, ak sa ťažko spracuváva môžeme pridať trochu vlažnej vody, na tenko vyvaľkáme(medzi dvoma pergamenovými papiermi), pokrájame na kocky, zabalíme doň zrnká, upravíme a potierame čokoládovou polevou(len potierame pierkom, aby sa vytvorila tenká vrstva čokolády)

To som nevedela, že sa tie zrnká obaľujú celé, myslela som, že marcipán je len naspodu, ale určite vyskúšam. Ďakujem veľmi pekne
mirka165
18.10.06,14:13
bezradná, tú kávu treba pridať ako tekutinu alebo mletú kávu?
bezradná
19.10.06,09:02
bezradná, tú kávu treba pridať ako tekutinu alebo mletú kávu?

tekutinu, ja to zvyknem trocha premiešať, aby sa tam dostalo trošku aj z tej mletej kávy - má to výraznejšiu kávovú chuť
tiny77
19.10.06,09:21
bezradná, tú kávu treba pridať ako tekutinu alebo mletú kávu?
moja babka tam davala iba suchu mletu kavu.:rolleyes: a prave toto bolo tak fantasticke. dakujem celkovo, ze ste mi oprasili tento recept. :)
Excise Duty
19.10.06,09:33
To som nevedela, že sa tie zrnká obaľujú celé, myslela som, že marcipán je len naspodu, ale určite vyskúšam. Ďakujem veľmi pekne

To čo robí marcipán marcipánom, sú mandle. A tie sú kde? Príprava marcipánu je veľmi pracná ale hotová skutočná marcipánová masa sa dnes bežne dá kúpiť v potrvinárskych predajniach.
bezradná
19.10.06,09:51
To čo robí marcipán marcipánom, sú mandle. A tie sú kde? Príprava marcipánu je veľmi pracná ale hotová skutočná marcipánová masa sa dnes bežne dá kúpiť v potrvinárskych predajniach.

Ja neviem, kde sú mandle(tento recept mi dala cukrárka), ale zatiaľ čo som jedla cukrárenské kávové zrná, nikde som v nich necítila mandle.
bezradná
19.10.06,10:06
Ja neviem, kde sú mandle(tento recept mi dala cukrárka), ale zatiaľ čo som jedla cukrárenské kávové zrná, nikde som v nich necítila mandle.
našla som len tieto recepty na Originál marcipánovú hmotu

marcipánová hmota 1:
450 g vyloupaných mandlí, 225 g práškového a 225 g krystalového cukru, 2 bílky, 2 lžičky citronové šťavy, 2 lžičky sherry
Postup přípravy: Mandle na velmi jemno umeleme a smícháme s cukrem, bílky, šťávou a sherry (může být i třešňovice). Rukama na vále dobře prohněteme. Zabalíme do fólie a dáme na 1-3 dny uležet do chladničky.

marcipánová hmota2:
Ingredience: 250 g mletých mandlí, 125 g krupicového cukru, 125 g prosátého moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru
Postup přípravy: Cukr svaříme s vodou na niť, vmícháme umleté mandle a vanilkový cukr. Masu poté vlijeme na plech a uložíme na chladné místo. Další den ji rozmačkáme a zpracujeme válečkem na mramorové desce na tvárnou hmotu. Rukama poprášenýma moučkovým cukrem hmotu důkladně propracujeme a ihned použijeme. Lze ji také pevně zabalit do fólie a uložit do chladničky, kde ji uchováme až několik měsíců. Hmoty si můžeme vytvořit více do zásoby a poté ji podle potřeby odebírat.