MajkaM
03.06.04,17:02
Poradí mi prosííím niekto, ako mám vystaviť fa do ČR pre identifikovaného plátcu v ČR, ja som identifikovaná v SR. Fa má byť za službu - 24hod. pohotovosť na základe zmluvy o dielo. Ja som vlastne 24hod. na telefóne tu v SR a čakám, či mi zavolajú, že treba odstrániť poruchu na technológii v ČR. Mám stanovenú paušálnu čiastku za tieto služby či je-alebo nie je porucha, každý mesiac túto čiastku budem pravidelne faktúrovať. A potom mám zase stanovenú hod.-sadzbu v prípade poruchy a teda vycestovania do ČR. Ako s DPH??
ďakujem :)
Fajdy
03.06.04,15:07
Prečítajte si všetky výnimky a pokiaľ tam svoju službu nenájdete platí pre Vás základný princíp a to, že miesto dodania služby je miesto, kde ma poskytovateľ sídlo, alebo FO trvalý pobyt. :)
MajkaM
04.06.04,05:29
ďakujem pekne za radu. Ja by som sa v tých výnimkách možno aj našla, ale asi bude istejšie dať to zatriediť na Štatistický úrad. Ešte raz ďakujem.
Fajdy
04.06.04,19:59
Bola som na školení, kde nás metodička DR pre DPH upozorňovala na to, že SŠÚ už zatrieďovanie produkcie nebude vykonávať. Ja by som sa už SŠÚ nepýtala. Mám za to, žeby ste to mali zdaňovať. Je to obdobná služba ako ubytovanie, strážna služba a tie majú miesto dodania tam, kde má poskytovateľ sídlo, alebo trvalý pobyt.