staankaa
16.10.06,08:42
ahojte mam tu fakturu od Orangu kde na prvej strane je suma bez DPH DPH a spolu a na druhej strane je suma o nieco nizsia potrebujem vediet ze ked zaevidujem fakturu v sume z tej prvej strany a zaplatim len sumu na druhej strane tak to potom ako sparujem? alebo ako to mam zauctovat, teda ktoru sumu
dakujem krasne
evina
16.10.06,07:43
ahojte mam tu fakturu od Orangu kde na prvej strane je suma bez DPH DPH a spolu a na druhej strane je suma o nieco nizsia potrebujem vediet ze ked zaevidujem fakturu v sume z tej prvej strany a zaplatim len sumu na druhej strane tak to potom ako sparujem? alebo ako to mam zauctovat, teda ktoru sumu
dakujem krasne

Orange prikladá prehľad platieb. Zrejme máte nejaký preplatok z predchádzajúceho obdobia...
staankaa
16.10.06,07:47
ano asi mame ktoru sumu mam zauctovat a ako?
ALDA
16.10.06,07:57
ano asi mame ktoru sumu mam zauctovat a ako?

Zaúčtuješ sumu aká k faktúre patrí. Zaplatíš sumu, ktorá je na faktúre vyčíslená k úhrade. Preplatok vyspáruješ s faktúrou.
victoria
16.10.06,07:57
Ja by som zaevidovala tu vyssiu sumu tak ako je rozpisana a ten preplatok ktory tam mate ti musi niekde predsa prevysovat uhradu niektorej faktury inej, takze ten by som preuctovala ako ciastocnu uhradu tejto novej zaevidovanej faktury vo vyssej ciastke a k uhrade by ti logicky mala ostat iba ta nizsia ciastka ktora je uvedena ako konecna na druhej strane vypisov z orange.
staankaa
16.10.06,08:28
takze zauctujem tu vacsiu sumu a zaplatim len tu mensiu ale neviem ako to potom vyparujem s fakturou?
Paula
16.10.06,08:44
Orange prikladá prehľad platieb. Zrejme máte nejaký preplatok z predchádzajúceho obdobia...

Tak. Také prípady sa stávajú pri prechode z kreditu na paušál. Potom v prvej faktúre na paušál odrátajú (dobropisujú) zostatok z kreditu.
staankaa
16.10.06,09:13
no ale ja neprechadzam z kreditu na pausal..tak ako to mam potom sparovat.
Tweety
16.10.06,09:21
no ale ja neprechadzam z kreditu na pausal..tak ako to mam potom sparovat.
Kde máš naúčtovaný ten preplatok predch. fa?
Paula
16.10.06,09:21
Neplatili ste v hotovosti preddavok za nákup telefónu a teraz vám ho na faktúre uvádzajú (pozri riadky na faktúre) ako ZD+DPH a na konci preddavok odrátali?
evina
16.10.06,11:47
takze zauctujem tu vacsiu sumu a zaplatim len tu mensiu ale neviem ako to potom vyparujem s fakturou?

Alda Ti v príspevku 4 už vlastne napísala. Nemôžeme ani používať pojem nižšia a vyššia suma faktúry, ale...

Faktúra, kde sú všetky identifikačné znaky odberateľa i Orangu je rozpísaná na ntto a DPH, btto spolu. Samozrejme, že účtuješ túto čiastku-to je pre Teba podklad pre uznanie daňového a samozrejme aj účtovného nákladu. Na druhej strane máš sumu k úhrade a tú musíš uhradiť - tu ide o finančný tok peňazí. Sprav si saldokonto faktúr Orangu a zistíš buď, že niektorú z predchádzajúcich faktúr ste uhradili vo vyššej sume a ten preplatok potom preúčtuješ /resp. upravíš platbu v evidencii k tejto faktúre/, alebo ako Paulla píše, platili ste v hotovosti preddavok, resp. za mobilný telef´on a túto platbu máte odpočítanú zo sumy úhrady , a preto sa Ti nestotožňujú. Ak spravíš saldokonto dodávateľa Orange musíš na to prísť...
Paula
16.10.06,17:58
Ešte by to mohol byť aj tento prípad:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=20094&highlight=roaming

ale to sa dá zistiť skutočne iba kontrolou predchádzajúcich faktúr.
jenny7
14.11.06,12:24
Chcem sa spýtať, vo firme sme 3zamestnanci,2brigádnici,na firmu máme 2telefóny,môžme si dať do nákladov ešte aj 2 prima kartičky?Faktúra za prima karty bude chodiť na firmu? Môže to byť uznaný náklad firmy?
Tweety
14.11.06,12:26
Chcem sa spýtať, vo firme sme 3zamestnanci,2brigádnici,na firmu máme 2telefóny,môžme si dať do nákladov ešte aj 2 prima kartičky?Faktúra za prima kartu bude chodiť na firmu? Môže to byť uznaný náklad firmy?
Ak sú skutočne potrebné, tak nie je problém s obhájiteľnosťou nákladov.
jenny7
14.11.06,12:30
Kolko môže byť vlastne telefónov na firmu? Môžu byť aj 2 telefóny na 1zamestnanca? dá sa to v pohode dať do nákladov?Ďakujem.
jenny7
07.12.06,06:31
Ešte k mojim otázkam, práve som sa dozvedela, že keď sú na firmu v evidencii 2 telefóny - 2tel.čísla, tak do nákladov sa môžu dať iba tieto hovory, a ak sú navyše ešte 2prima karty a nie sú založené v tých firemných mobiloch tak sa to nemôže dať do nákladov.spolu máme 4tel.čísla.faktúra za hovory z prima karty sú vystavené na firmu, čiže to bolo zaplatené z firemných peňazí. Kedže by sa to nemalo dávať do nákladov, lebo sú len 2telefóny a nie 4, tak by som to chcela vložiť do pokladne a zamestnanci mi to normálne zaplatia.Postupujem správne??Čo si o tom myslíte??
sybila3
14.01.10,11:56
Zaplatila som z orangu fa za november oneskorene, čiže v decembri nebola odpočítaná ako platba a bol k nej prirátaný december, takže vlastne bolo zaplatené asi o 100 eur viac, síce to vyrovnajú v ďalšej fa ale ako to zaúčtovať, uhradím faktúry, ktoré mám a zvyšok -preplatok, čo s tým?
Anik
18.01.10,16:29
dobrý večer
mám prosbu dnes mi volala klientka, že prečo som ju neupozornila nato, že na Fa z Orangu nemá svoje DIČ vraj je s tým problém pri
DK - pozerala som aj u ostatných a nikto nemá DIČ na Fa
treba ísť do Orangu a dať ho dopísať ?
ďakujem
Anika
Tweety
18.01.10,16:56
dobrý večer
mám prosbu dnes mi volala klientka, že prečo som ju neupozornila nato, že na Fa z Orangu nemá svoje DIČ vraj je s tým problém pri
DK - pozerala som aj u ostatných a nikto nemá DIČ na Fa
treba ísť do Orangu a dať ho dopísať ?
ďakujem
Anika
Tak to je chyba účtovníka,že to nepostrehol, základné údaje o firme na faktúre musia byť.
Anik
19.01.10,10:51
To znamená, že všetkých musím nahnať do Orangeu, aby im tam dopísali DIČ. Myslím si , že Orange keď je to firma by mal pýtať teda nie len živnostenský list, ale aj DIČ.
vďaka
Anika