Patrik_D.
16.10.06,09:50
Ahojte,

viem, ze to tu bolo pisane niekolkokrat, ale nenasiel som odpoved, ktora by mi zodpovedala vsetky moje otazky a tak sa s tym trosku trapim.

Neviete mi poradit, ci existuje nejaka stranka, kde su ulozene niektore templaty faktur, ktore by sa dali pouzit na vytvorenie faktury?

Ak som zivnostnik, neplatca DPH, staci ak faktura ma iba kolonku "Cena celkom". Netreba tam ocistovat DPH sposobom "Cena bez DPH", "DPH" a "Cena celkom"? Treba niekde na fakture uviest aj "nie som platca DPH" alebo nejaku podobnu formulku?

Teraz taka banalna otazka, ale pre overenie spravnosti j uradsej aj tak polozim. Akym sposobom sa cisluju a archivuju vystavene faktury?

Vopred Vam vsetkym dakujem za odpoved.
danusi
16.10.06,10:38
To, že nie si platiteľom DPH treba napísať na faktúru "Nie som plátca DPH". Číslovanie je iba na tebe, len to musí byť chronologicky časovo po sebe. Číselná rada môže byť 2006001, 1/2006, 06/01 atď. podľa toho ako ty uznáš za vhodné, ale musia ísť faktúry po sebe číselne podľa dátumu vystavenia. Nemali by byť vynechané čísla. Vzor faktúry si môžeš uložiť z hocijakého programu, ktorý nájdeš na internete v demo verzii a tú si uložiť napr. do excelu. Alebo si kúpiť program iba na fa, stojí cca 3.000Sk.
Hlinkovx
16.10.06,10:52
http://www.porada.sk/t31332-faktura-v-exceli.html

tu ti možno postačí faktúrka v excelíku...
uprav si ju podľa svojich potrieb...
Patrik_D.
16.10.06,11:04
To, že nie si platiteľom DPH treba napísať na faktúru "Nie som plátca DPH". Číslovanie je iba na tebe, len to musí byť chronologicky časovo po sebe. Číselná rada môže byť 2006001, 1/2006, 06/01 atď. podľa toho ako ty uznáš za vhodné, ale musia ísť faktúry po sebe číselne podľa dátumu vystavenia. Nemali by byť vynechané čísla. Vzor faktúry si môžeš uložiť z hocijakého programu, ktorý nájdeš na internete v demo verzii a tú si uložiť napr. do excelu. Alebo si kúpiť program iba na fa, stojí cca 3.000Sk.

Dakujem za odpoved. Ale este stale jedna otazka mi ostala nezodpovedana. Aj ked na fakturu napisem, "Nie som platca DPH" ako to je s ciastkami za sluzby vo fakture, ma tam byt rozclenovane, ze "Cena bez DPH", "Sadzba dane" a "Cena s DPH".
Aljok
16.10.06,18:46
Dakujem za odpoved. Ale este stale jedna otazka mi ostala nezodpovedana. Aj ked na fakturu napisem, "Nie som platca DPH" ako to je s ciastkami za sluzby vo fakture, ma tam byt rozclenovane, ze "Cena bez DPH", "Sadzba dane" a "Cena s DPH".
Nie. Stačí popis, cena za jednotku, počet,cena spolu a celková cena spolu. Rozpis robia iba platcovia DPH.
evina
16.10.06,19:02
Nie. Stačí popis, cena za jednotku, počet,cena spolu a celková cena spolu. Rozpis robia iba platcovia DPH.
ja len pre istotu doplním - nie že "stačí", ale neplatiteľ DPH v žiadnom prípade nevystavuje svoje faktúry , prípadne iné doklady s DPH. Nie si registrovaný ako platiteľ DPH, tak nemáš právny dôvod. Ak by si však i ako neplatiteľ DPH vystavil akýkoľvek doklad s DPH bol by si povinný ju odviesť /samozerejme bez akéhokoľvek nároku na odpočet/.

P.s. Nakoľko si chceš spracovať faktúru tak, aby bola OK využijem toto miesto na jedno upozornenie /pri iných otázkach týkajúcich sa DPH sa mi to nezdalo vhodné, ale po slovensky aj v zmysle zákona je:

platiteľ DPH /nie plátca/, teda uvedieš

Nie som platiteľom DPH. /nie je povinné, ale doporučujem/:)
Aljok
16.10.06,19:08
Zle som formulovala. Sorry.
Patrik_D.
17.10.06,07:17
Ahojte,

s pomocou jedneho takeho templatu som vytvoril navrh faktury (fakturujem za sluzby) . Prosim Vas mohol by sa nan niekto pozriet, ci je na nom vsetko spravne, pripadne mi este nieco doporucil doplnit, pozmenit.

Ako to je s podpisom na fakture? Viem, ze tu boli v minulosti nejake tie diskusie, ci musi byt alebo nemusi. Ale lespie asi bude ked tam necham miesto aj na podpis, ze?
evina
17.10.06,07:51
Ahojte,

s pomocou jedneho takeho templatu som vytvoril navrh faktury (fakturujem za sluzby) . Prosim Vas mohol by sa nan niekto pozriet, ci je na nom vsetko spravne, pripadne mi este nieco doporucil doplnit, pozmenit.

Ako to je s podpisom na fakture? Viem, ze tu boli v minulosti nejake tie diskusie, ci musi byt alebo nemusi. Ale lespie asi bude ked tam necham miesto aj na podpis, ze?
Z povinných náležitostí Ti chýba u dodávateľa, teda Jozefa Mrkvičku:) DIČ a chýba aj č. živnostenskeho registra.

P.s. Neviem, či budeš prijímať všetky platby v hotovosti, ale ja osobne by som ten nie celkom kopmletný "prijímový doklad" nepripájala na faktúru.
Podpis tam slovne uvádzať nemusíš, jednoducho ju na konci podpíšeš..