Zlati
16.10.06,10:32
Milí poraďáci, mám otázku, ako by ste riešili tento problém. Firma zmenila sídlo, zmenu som nahlásila na SP. Na ELDP mám staré sídlo firmy a doplnené a podpísané roky od 2004. Zamestnanec odchádza, mám vypísať nový ELDP s nou adresou firmy a dať mu všetko podpísať od r. 2004?
A čo ak zamestnanec zmení trvalé bydlisko? Tiež treba prepisovať ELDP?
Ďakujem za názory.
jankasm
16.10.06,09:02
Milí poraďáci, mám otázku, ako by ste riešili tento problém. Firma zmenila sídlo, zmenu som nahlásila na SP. Na ELDP mám staré sídlo firmy a doplnené a podpísané roky od 2004. Zamestnanec odchádza, mám vypísať nový ELDP s nou adresou firmy a dať mu všetko podpísať od r. 2004?
A čo ak zamestnanec zmení trvalé bydlisko? Tiež treba prepisovať ELDP?
Ďakujem za názory.

Ja myslím, že na ELDP sa píše adresa, ktorá je aktuálna k dátumu odovzdávania ELDP. Takže ak zamestnanec zmenil bydlisko alebo zamestnávateľ sídlo, napísala by som tam tú novú adresu. :rolleyes:
Marta V
16.10.06,09:03
Názov firmy a trvalé bydlisko zamestnanca sa do evidenčného listu vypisuje len pri ukončení pracovného pomeru, čiže keď odosielame evidenčný list. Aby sme ho pri zmene nemuseli prepisovať.
Tweety
16.10.06,09:05
Názov firmy a trvalé bydlisko zamestnanca sa do evidenčného listu vypisuje len pri ukončení pracovného pomeru, čiže keď odosielame evidenčný list. Aby sme ho pri zmene nemuseli prepisovať.
Nie je to tak, ELDP sú úplné iné tlačivá, ako boli do roku 2003, iba tam sa uplatňoval tento postup.:eek: Takže pri ukončení PP a odoslaní ELDP napíšeme aktuálne údaje ku dňu ukončenia PP.
Eliška
16.10.06,09:07
Milí poraďáci, mám otázku, ako by ste riešili tento problém. Firma zmenila sídlo, zmenu som nahlásila na SP. Na ELDP mám staré sídlo firmy a doplnené a podpísané roky od 2004. Zamestnanec odchádza, mám vypísať nový ELDP s nou adresou firmy a dať mu všetko podpísať od r. 2004?
A čo ak zamestnanec zmení trvalé bydlisko? Tiež treba prepisovať ELDP?
Ďakujem za názory.
Tieto údaje doporučujem vypĺňať až keď sa ELDZ posiela do SP. Majú tam byť aktuálne údaje ku dňu odoslania ELDZ. Takže mal by sa ELDZ vypísať nový.
Nutricia
16.10.06,09:08
Do ELDP uved novú adresu,ved ak si to nahlásila na SP tak by si to mali vediet spárovat a co sa týka zmeny adresy zamestnanca tak to takisto nahlasuješ na RLFO na SP ako zmenu.A ked sa nemýlim tak ELDP sa odovzdávajú už len pri skončení PP nie ako kedysi každý rok.A nezabudni k tomu ELDP pripojit sprievodný list kde uvedieš meno,rodné číslo a obdobie trvania PP zamestnanca.
Zlati
16.10.06,10:08
Ďakujem za názory, takže ich musím prepísať. Ale aj tak si myslím, že na to mala myslieť SP pri zostrojovaní tlačiva ELDP a mala tam vyčleniť miesto na takéto zmeny.