feras
16.10.06,11:39
ahojte, mam taky problem.Som študentka,ale pracujem na dohodu. V lete som brigadovala na tenisových kurtoch...1.mesiac mi strhli dan,ale potom uz nie,lebo som mala podpisane vyhlasenie.ale od septembra pracujem inde, a kedze vyhlasenie som mala podpisane tam,tu som ho podpisala az tento mesiac,cize takisto mi za prvy mesiac strhli celu dan..a tento mesiac mi dan ztrhnu len z toho co zarobim nad 7560Sk...ked podam danove priznanie,vratia mi na konci roka tie peniaze co som odviedla?cize myslim,ze dan za prve mesiace celu a potom z ostatnych mesiacov len tu nad 7560 sk,alebo to uz nie?pripadne budem este platit?

a dalaj neviem ako je to zo zdravotnym poistenim...niekto mi vravel ze mam platit 14per...ale neviem z coho...dakujem za pomoc
Nutricia
16.10.06,09:54
Vyhlásenie možeš podpísat len u jedného zamestnávatela,len u jedného ti možu uplatnit nezdanitelnu čiastku,takže ak máš dve dohody na mesiac tak len u toho kde máš podpísané vyhlásenie ti ju možu uplatnit.Tam kde ho nemáš podpísané a ak zarobíš menej ako 5000,-Sk tak ti strhnú zrážkovú dan.Na konci roka ak si budeš podávat danové priznanie, alebo poprosíš posledného zamestnávatela o vykonanie RZ tak pozbieraš všetky potvrdenia o príjme od všetkých zamestnávatelov za celý rok,a v danovom priznaní si uplatníš odpočítatelnu položku za celých 12 mesiacov a aj tú zrážkovú dan sa možeš rozhodnút či ju budeš v DP považovat za preddavok alebo dan.Co sa týka zdravotnej poistovne,musíš si pozriet aké si mala príjmy ak budú vyššie ako 41.400,- za celý rok tak je ti lepšie platit preddavok na ZP, inak budes mat nedoplatok.