orson
30.11.04,19:23
Bol som poziadany o vypracovanie projektu pre rakusku firmu. Sucastou projektu je aj vyber jednotlivych komponentov v projekte obsiahnutych. Vzhladom na podobnost cien toho isteho komponentu na trhu, zalezi len na mne, ci sa ponuka konkretnej slovenskej firmy objavi vo vypracovanom projekte.

1. Je ferove v danej situacii poziadat dodavatelsku firmu o legalnu a zdanenu proviziu za sprostredkovanie obchodu? Nie je to tak trosku uz "vydieranie"? Nechcel by som rano v zrkadle zbadat, ze mi nejako hrubne krk... :-)

2. Ako o takuto proviziu poziadat?

3. Alebo inak: ak by sa az sem docital niekto z Bratislavy, kto by mal zaujem vypracovat pre mna zmluvu o sprostredkovani a dojednat veci s tym suvisiace, nech necha na seba kontakt... odmena nielen mozna, ale ista! :-)
lara
29.12.04,20:50
ahoj orson, neviem ci už máš nejakú radu, o ktorú si žiadal, ale chcem ta ubezpečiť že vôbec sa nemusíš cítiť blbo v prípade požiadania dodávateľkej firmy o províziu, dokonca sa domnievam, že ona ti to navrhne sama. ved tu predsa funguje "trhová ekonomika" tak sa neboj seba a svoje možnosti predať, ide len o business ale pre nich viac ako pre teba, takže ak si požiadaš o províziu, kludne sa môýžes pozrieť do zrkadla a nezbadáš tam žiadnu zmenu, len to ze si sikovný. mam nejaký návrh zmluvy o sprostredkovaní tak odpíš ak budes mat záujme a posšlem ti ju. držím palce.