olap
16.10.06,14:20
Prosím Vás niekoho o odpoveď na tento problém.Som SZČO, vediem JU, ak chcem dostať peniaze z firmy, ale zároveň aby boli naďalej učtovne firme k dospozicii, stačí ak skočím do banky vyberiem hotovosť (aj kartou) a v JU zaúčtujem cez priebežnú operaciu ako prevod hotovosti do pokladne. Peniaze sa sice minú ale v JU sú akože v pokladni a sú použiteľné pre daňovú optimalizáciu a podobne. Povedme na konci roka dam jeden vyber s veľkou sumou z pokladne ako osobna spotreba a je to ok. Zmyslom môjho dotazu je, či sa to takto da robiť aj v PU v ramci s.r.o., Rozdiel by bol len v tom že po daňovom priznaní by sa podiel na zisku vyplacal čiastočne z učtu a čiastočne z hotovostnej pokladne (t.j. z už minutých peňazí). Týmto spôsobom by sa podľa mňa dali povedzme počas prveho roka ťahať peniaze na osobnu spotrebu z s.r.o. Ide o to že odmena konateľovi by bola nízka, cca 3000 Sk. Prosim Vás všetkých Poraďákov o komentár. Ešte Vás poprosím o odkazy na témy týkajúce sa možnej fakturácie medzi SZČO a s.r.o, ak konateľ s.r.o. je ta ista osoba ako SZČO, ak nejaké sú. Zatiaľ sa mi ich nepodarilo nájsť. Pekne ďakujem.
Danila
16.10.06,12:39
Prosím Vás niekoho o odpoveď na tento problém.Som SZČO, vediem JU, ak chcem dostať peniaze z firmy, ale zároveň aby boli naďalej učtovne firme k dospozicii, stačí ak skočím do banky vyberiem hotovosť (aj kartou) a v JU zaúčtujem cez priebežnú operaciu ako prevod hotovosti do pokladne. Peniaze sa sice minú ale v JU sú akože v pokladni a sú použiteľné pre daňovú optimalizáciu a podobne. Povedme na konci roka dam jeden vyber s veľkou sumou z pokladne ako osobna spotreba a je to ok. Zmyslom môjho dotazu je, či sa to takto da robiť aj v PU v ramci s.r.o., Rozdiel by bol len v tom že po daňovom priznaní by sa podiel na zisku vyplacal čiastočne z učtu a čiastočne z hotovostnej pokladne (t.j. z už minutých peňazí). Týmto spôsobom by sa podľa mňa dali povedzme počas prveho roka ťahať peniaze na osobnu spotrebu z s.r.o. Ide o to že odmena konateľovi by bola nízka, cca 3000 Sk. Prosim Vás všetkých Poraďákov o komentár. Ešte Vás poprosím o odkazy na témy týkajúce sa možnej fakturácie medzi SZČO a s.r.o, ak konateľ s.r.o. je ta ista osoba ako SZČO, ak nejaké sú. Zatiaľ sa mi ich nepodarilo nájsť. Pekne ďakujem.Ja ani nemám pocit, že ty by si potreboval od nás rady. Ale ak by predsa, skús pozrieť etiketu porady. Platia tu určité pravidlá.
olap
16.10.06,14:30
OK, súhlasím, že som sa asi spýtal na nie celkom košér vec. Budem sa snažiť viac otázky tohto typu neklásť. Inak si myslím, že daňová optimalizácia sa dá robiť aj legálnym spôsobom, nie je to nič hrozné. A čo sa týka toho čo som popísal o tých presunoch v JU, tak si myslím, že je to tiež úplne poriadku. Pravdou je že v PU to asi košér nebude. Lenže v tom PU naozaj doma nie som, takže usmernenie uvítam. Čo sa však týka tých tém ohľadne fakturovania medzi SZČO a s.r.o. ak konateľ je tá SZČO, budem vďačný.