sway
16.10.06,16:53
:confused:
ľudkovia prosím o radu:

klient mi volal, že "vraj" má info z DÚ, že po ukončení lízingu je možné
do 1 roka predať auto ktoré bolo predmetom lízingu, ( po starom lízované)
za sumu poslednej lízingovej splátky.

Je to tak ? - asi mi niečo ušlo :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ak nie, aký kľúč používate pri odpredaji lízovaného vozidla po ukončení lízingu? - nech si to skonfrontujem;)

vďakaaaaaa
sway
16.10.06,16:26
posúvam,

nik neporadí? - lúskam tu lízingy, ale o tomto som sa zatím nedočítala, tak poradíte prosím ????????????????????
našla som predaje po ukončení lízingu, ale predajné sumy mi pripadajú "zbrucha" ,
dík za každý ohlas :)
Steffi
16.10.06,16:48
posúvam,

nik neporadí? - lúskam tu lízingy, ale o tomto som sa zatím nedočítala, tak poradíte prosím ????????????????????
našla som predaje po ukončení lízingu, ale predajné sumy mi pripadajú "zbrucha" ,
dík za každý ohlas :)

V našej firme sme predávali autá po ukončení leasingu tak, že sme si dali urobiť odhad odhadcovi a za túto cenu sme ich ponúkli na odpredaj.
Audítor nemal námietky.

Steffi
sway
16.10.06,17:14
V našej firme sme predávali autá po ukončení leasingu tak, že sme si dali urobiť odhad odhadcovi a za túto cenu sme ich ponúkli na odpredaj.
Audítor nemal námietky.

Steffi

dík moc za reakciu (takto sme to robili aj my) - ale práve tu by som tento postup nechcela, nakoľko auto sa predáva s.r.o. toho istého človeka, tak nechceme platiť odhad a preto ma zaujala tá myšlienka že sa dá predať za jednu lízingovú splátku.... ale neviem to na drsr fakticky nájsť....

ale vďaka ;)
Anulka
16.10.06,17:39
Myslím si, že to je veľmi mylná informácia - typu "jedna baba povedala....". Asi zbytočne mrháš časom na overenie tejto info.
Steffi
16.10.06,17:55
Ešte by si mohla uspieť z cenou obvyklou. Skús urobiť prieskum za koľko sa predávajú podobné autá v autobazároch. Ja som mala podobný problém ale so služobnými mobilmi. Použila som pri tom cenu za ktorú ich predávali bazáry a prešlo mi to.


Steffi
Januška
16.10.06,18:06
Ja by som, v najhoršom prípade, použila aj cenu obvyklú na trhu. T.j.- bez odhadu znalca, ale prieskumom trhu, ktorý by som dokladovala cenou v autobazároch, na internetových stránkach,v novinách a podobne.
Takýto postup- lacnejiší pre firmu, by som obhajovala, ušetrenými financiami za znalca. Cena za auto by samozrejme musela byť REALNA, čiže obhajiteľná pred DU.
Horepopísané oceňovanie by som použila len pre firmu, ktorá je naozaj "chudobná" .
Čo vy na to? Môže sa to?
sway
16.10.06,18:23
Ja by som, v najhoršom prípade, použila aj cenu obvyklú na trhu. T.j.- bez odhadu znalca, ale prieskumom trhu, ktorý by som dokladovala cenou v autobazároch, na internetových stránkach,v novinách a podobne.
Takýto postup- lacnejiší pre firmu, by som obhajovala, ušetrenými financiami za znalca. Cena za auto by samozrejme musela byť REALNA, čiže obhajiteľná pred DU.
Horepopísané oceňovanie by som použila len pre firmu, ktorá je naozaj "chudobná" .
Čo vy na to? Môže sa to?

vďaka za reakcie - potvrdili ste môj názorček, ak nájdem ten prípis z DÚ tak ho sem určite hodím . Ďakujéééém.;););):)