nicolek
16.10.06,16:55
prosim Vas ako mam vypocitat pracu v noci z minimalnej hod.mzdy8(t. 39,70) alebo z hod.mzdy ako ma unas zamestnanec napr. 68sk/h.

surne dakujeeeeeeeeeeem:mee:
Stina
16.10.06,15:25
Záleží na tom , ako máte vnútropodnikové smernice pre odmeňovanie. Ak nemáte žiadne, najmenej z minimálnej hodinovej mzdy.
nicolek
16.10.06,15:33
no praveze nemame nic. Problem je v tom, ze zamestnanec zarobi za hodinu 68sk,vnutropodnikove smernice nie su vypracovane. Doteraz sa uctovalo 25% zo 68, ale podla mna by to malo byt 25% zo 39,7(po novom 43,70).
ano alebo nie dakujem. Potrebovala by som poradit ako vypracovat vnutropodnikovu smernicu(vzor).Som vo firme nova a oni nic podobne nemaju.

Dakujem
Stina
17.10.06,16:32
skús : http://www.porada.sk/t9855-vnutropod...-smernice.html
je to návod na vypracovanie smerníc z Poradcu 8-9/2004
Lucy
17.10.06,18:03
Takže zákonník práce § 123 Mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu :

(1) Zamestnancovi patrí za nočnú prácu popri dosiahnutej mzde za každú hodinu nočnej práce mzdové zvýhodnenie najmenej 20 % minimálneho mzdového nároku ustanoveného v § 120 ods. 4 v Sk za hodinu pre prvý stupeň.

Na základe uvedeného, je to minimum, ktoré zamestnancovi za nočnú prácu prináleží.

Teda ak v zmluve nemáš dohodnuté, v akej výške by mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu malo byť vyplácané, tak platí minimum podľa vyššie uvedeného § 123. Ak máte kolektívnu zmluvu, alebo sa so zamestnancom dohodneš na vyššej sume, táto dohodnutá suma má byť uvedená buď v pracovnej zmluve v bode o mzdových podmienkach, alebo v mzdovom dekréte, alebo v kolektívnej zmluve - podľa okolností.