účto
01.12.04,07:30
Ahojte poraďáci, chcem sa spýtaťči mi neviete poradiť ohadom splatnosti faktúr. V ktorom zákone je zakotvená splatnosť? Chcem Vás poprosiť o skorú odpoveď. Ďakujem!
vladan
01.12.04,08:05
splatnosť faktúr je, myslím, dohodou zúčastnených strán ... neviem, či na to existuje zákon (ale tuším nie) ... je to skôr niečo zaužívané ... termíny splatnosti sú napr. 7 dní, 10 dní, 14 dní, 21 dní, 30 dní a dlhšie ...
ZuzanaA
01.12.04,08:15
Tiež neviem či je toto ustanovené v nejakom zákone. My máme napr. 7 dňovú splatnosť (sme prísni :)) a ak máme nejakú špeciálnu zákazku, na ktorú máme vypracovanú aj zmluvu, tak v nej si stanovíme aj dátum splatnosti, ktorý potom dáme aj na fa.
andreaS
01.12.04,08:18
Ked sme mali este autodopravu tak si spedicky samy urcili datum splatnosti faktur. Drzali nam takto peniaze aj 60 dni a aj to im bolo kolkokrat malo a zvykli platit tak dalsich 14 a viac dni po splatnosti a bez urokov z omeskania...
zuzkon
10.09.08,11:33
dobrý deň kolegovia, viete mi poradiť či v tomto roku nevyšiel
nejaký zákon ohľadne splatnosti faktúr? Aká je maximálna doba splatnosti?
KvetkaK
10.09.08,11:37
dobrý deň kolegovia, viete mi poradiť či v tomto roku nevyšiel
nejaký zákon ohľadne splatnosti faktúr? Aká je maximálna doba splatnosti?
Nieje na to žiadny zákon.
Ikan
18.06.09,07:34
Skúsim to ešte raz dať do porady. Vraj vyšiel nejaký zákon, kde je upravená splatosť faktúr pre reťazce.... alebo niečo podobné. Nájde sa niekto kto poradí?