matalenka
17.10.06,08:28
Dobrá deň, prosím o radu,
živnostník ukončil podnikateľskú činnosť 09.06.2006, daňový úrad mu určil posledné zdaňovacie obdobie 3.Q/2006. Na daňovom riaditeľstve som si zistila,že aj keď ma ukončenú činnosť v júni, stale sa má správať ako platca DPH pri vyrovnávaní svojich záväzkov a pohľadávok.

Mám uplatniť DPH zo splátky úžitkového automobilu za 7/2006?Od 8/2006 automobil prechádza na inú osobu.Mali sme papiere na daňovej kontrole za 2.Q/2006 a ja som tam neuplatnila DPH za jún 2006,keďže mal ukončenú živnosť,ale neuzanali mi to ako chybu, preto teraz netusim, ci uplatnit DPH zo splatky za júl 2006 alebo nie.

Pomôžte ak viete, ďakujem
matalenka
17.10.06,07:42
Nikto mi nevie poradit?
Martinella
17.10.06,08:22
Dobrá deň, prosím o radu,
živnostník ukončil podnikateľskú činnosť 09.06.2006, daňový úrad mu určil posledné zdaňovacie obdobie 3.Q/2006. Na daňovom riaditeľstve som si zistila,že aj keď ma ukončenú činnosť v júni, stale sa má správať ako platca DPH pri vyrovnávaní svojich záväzkov a pohľadávok.

Mám uplatniť DPH zo splátky úžitkového automobilu za 7/2006?Od 8/2006 automobil prechádza na inú osobu.Mali sme papiere na daňovej kontrole za 2.Q/2006 a ja som tam neuplatnila DPH za jún 2006,keďže mal ukončenú živnosť,ale neuzanali mi to ako chybu, preto teraz netusim, ci uplatnit DPH zo splatky za júl 2006 alebo nie.

Pomôžte ak viete, ďakujem
V zmysle § 49 odst.2 ZDPH nemá právo odpočítať daň, keďže podmienkou je, že tovar alebo službu na ktorú sa daň vzťahuje, musí použiť na účely podnikania.

§81 odst.5 ZDPH Daňový úrad pri zrušení registrácie pre daň určí platiteľovi posledné zdaňovacie obdobie. Skončením posledného zdaňovacieho obdobia platiteľ prestáva byť platiteľom a zaniká platnosť jeho osvedčenia o registrácii pre daň a platnosť IČ pre daň.
Melnick
28.01.07,16:41
Zaujíma ma koľko nulových DP z DPH dávate po ukončení registrácie DPH a určení posledného zdaňovacieho obdobia.Ak vôbec ešte nejaké dávate.
Potrebujem sa oprieť o zákon, ak je určená povinnosť dávať ešte aj po určení poslednej DP.
Ďakujem.
Melnick
28.01.07,19:12
.........................:) Odpovie niekto??
Orsz
28.01.07,21:03
.........................:) Odpovie niekto??

Po stanovení posledného obdobia na DPH sa už nepodávajú nulové daňové priznania, pretože pri skončení platcovstva DPH sa odovzdáva osvedčenie o registrácii na IČ DPH, a toto prestáva byť identifikačným číslom pre firmu, ktorá už nie je platcom.
Melnick
29.01.07,12:47
:D :D :D :D :D
1/ Posledné zd. obdobie II.Q.
2/ Nulové III. Q.
3/ Vystrašený klient IV.Q ,lebo mu pohrozili 2000.- Sk a ja som odmietla
dávať ďalšie nulové.