Zuzana Ku.
17.10.06,11:12
Ahojte, asi budem vyzerať ako blbá, ale neviem nasledovné: Mám zdaniť vzniknutú škodu v dôsledku krádeže tovaru z predajne, páchateľ je neznámy. Inventúrou sme zistili, čo všetko nám chýba, ale mne nie je jasné, v akých cenách mám tento ukradnutý tovar vyskladniť? Mám použiť predajné ceny tohto tovaru a odviesť DPH ako keby sa tovar predal? Prepáčte, ale ešte nikdy som škodu neúčtovala, aj sa to niekde účtuje v JU, alebo to ovplyvní len sklad? Ďakujem.
Zuzana Ku.
17.10.06,09:56
Prosím, odpovie mi niekto?
Jana Acsová
17.10.06,10:03
Zuzana Ku.
17.10.06,10:30
Hľadala som, ale potrebovala som sa uistiť na mojom prípade, tak sa nehnevajte, že som otravovala.
Jana Acsová
17.10.06,13:19
Hľadala som, ale potrebovala som sa uistiť na mojom prípade, tak sa nehnevajte, že som otravovala.Nikto sa nehnevá. Ale ak si spustíte vyhľadávanie, nájdete aj Váš konkrétny príklad. To bola rada, nie výčitka. O škodách je na Porade veľa materiálu (odpovedí) .-)
Jana Acsová
17.10.06,13:20
Mám použiť predajné ceny tohto tovaru a odviesť DPH ako keby sa tovar predal?Ak ste uplatnili odpočítanie, upravujete už odpočítanú daň a teda povinnosť úpravy DPH sa vzťahuje k dani viažúcej sa k obstarávacej cene tovaru, nie k predajnej.
Zuzana Ku.
17.10.06,19:11
Veľmi pekne ďakujem a posielam Vám bodík za rady.