sybila3
17.10.06,10:14
Ahojte, chcela by som sa opýtať takú banalitu: ako mám chápať do troch pracovných dní od doručenia, doručenie bolo 13.10.2006, potom sobota, nedeľa, po,ut,st. alebo sa ráta aj deň doručenia? díky
dana9
17.10.06,08:56
Ahojte, chcela by som sa opýtať takú banalitu: ako mám chápať do troch pracovných dní od doručenia, doručenie bolo 13.10.2006, potom sobota, nedeľa, po,ut,st. alebo sa ráta aj deň doručenia? díky

Pravdepodobne ide o lehotu určenú počtom dní, takže tá začína plynúť dňom nasledujúcim po doručení, teda 14,15 a 16.

Len pre úplnosť,


1.lehoty určené podľa dní – začína plynúť začiatkom dňa nasledujúceho po dni, keď došlo k udalosti rozhodujúcej pre jej začiatok
2.lehoty určené podľa týždňov, mesiacov, rokov

a)lehota určená podľa týždňov – sa skončí v deň, ktorý sa pomenovaním zhoduje s dňom, na ktorý pripadá udalosť, od ktorej sa lehota začína

b)lehoty určené podľa mesiacov a rokov - končia v deň, ktorý sa číselným označením zhoduje s dňom, na ktorý pripadá udalosť, od ktorej sa lehota začína; ak taký deň v kalendári nie je, posledný deň lehoty pripadne na posledný kalendárny deň tohto mesiaca

Rozdiel medzi lehotami podľa hmotného a procesného práva:

hmotnoprávna lehota je zachovaná, ak príslušný prejav adresátovi skutočne dôjde
procesnoprávna lehota je zachovaná, ak sa úkon urobí podaním písomnosti na poštovú prepravudana:)
sybila3
17.10.06,09:17
Ja som si myslela, že dňom nasledujúcim, ale pre istotu som si to chcela overiť. Ďakujem