Zuzana Ku.
17.10.06,11:26
Ahojte, poradí mi niekto? Od 01.10.06 sme sa rozhodli pri predaji použitého tovaru uplatňovať par.66 z. o DPH, kde odvedieme DPH len z rozdielu medzi kúpnou a predajnou cenou, teda zo zisku, pretože ani pri nákupe tohto použitého tovaru nemáme nárok na odpočet DPH. Ale čítam tu príspevky týkajúce sa koeficientu, myslíte, že sa koeficient bude týkať aj môjho prípadu? Dúfam, že nie, vôbec nerozumiem tomu, kedy sa má koeficient počítať. Tovar sa predáva a blokuje cez ERP a na žiadnom doklade podľa zákona nesmie byť uvedená DPH. Ďakujem.
Zuzana Ku.
17.10.06,10:33
Na moje otázky ohľadne neštastného paragrafu 66 mi nikto neodpovedá, nemá s tým niekto skúsenosti?
Lucia2005
17.10.06,12:51
Zuzanka, neviem Vam odpovedať, ale aj ja potrebujem pomoc - nákup použitého tovaru.
V ČR sme v maloobchode s motorovými vozidlami kúpili motocykel YAMAHU... pre potrebu firmy(DHIM) - výjazd technika k odstráneniu poruchy. Na faktúre ktorú nám vystavili je uvedené naše aj ich IČ DPH.
Ďalej je na fa. uvedené: Pri predaji použitého zboží bol uplatnený par.90 zákona 235/2004 DPH (ČR) zvláštny režim (dodanie použitého tovaru) Cena motocyklu 150000,- KČ
Otázka: môžem samozdaniť???
Skúsení pomôžte.
boitana
17.10.06,13:04
neveim ci pomozem ak mas poradca5-6/2005 str 220 je to tam aj z komentarom a tyka sa to §66-ja osobne pouzivam §66 ale nakupujem to od osoby ktora nie je identifikovana pre dan,alebo od fyzickej osoby-obcan-a dph odvadzam-u mna je na to vystupe len z prirazky ja mam opakovane plnenie na dobu 36 mes-neveim ci som pomohla-budem rada ak sa este niekto k tomuto vyjadri
Jana Acsová
17.10.06,13:23
Pozrite aj:
http://www.porada.sk/t32004-osobitna-uprava-uplatnovania-dane-pri-pouzitom-tovare.html

Ale čítam tu príspevky týkajúce sa koeficientu, myslíte, že sa koeficient bude týkať aj môjho prípadu? Nie.
Marína
17.10.06,13:25
.............
Zuzana Ku.
17.10.06,19:09
Ďakujem všetkým veľmi pekne, som vďačná za každú odpoveď a ste pre mňa jediná záchrana. Posielam body všetkým, ktorí mi poradili. Vďaka.
ondrejvla
17.10.06,19:25
Ďakujem všetkým veľmi pekne, som vďačná za každú odpoveď a ste pre mňa jediná záchrana. Posielam body všetkým, ktorí mi poradili. Vďaka.

Zuzana, ešte jedna pripomienka, na faktúre, ktorú vystavíš odberateľovi nesmie byť vyčíslená DPH ani z toho rozdielu, tú si len vystavíš pre seba, aby si ju mohla zaúčtovať. Odberateľ dostane faktúru bez DPH!
Lucia2005
18.10.06,09:44
V ČR sme v maloobchode s motorovými vozidlami kúpili motocykel YAMAHU... pre potrebu firmy(DHIM) - výjazd technika k odstráneniu poruchy. Na faktúre ktorú nám vystavili je uvedené naše aj ich IČ DPH (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=7).
Ďalej je na fa. uvedené: Pri predaji použitého zboží bol uplatnený par.90 zákona 235/2004 DPH (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=7) (ČR) zvláštny režim (dodanie použitého tovaru) Cena motocyklu 150000,- KČ
Otázka: môžem samozdaniť???
Skúsení pomôžte.
------------------------------------------------------------------------
Našla som si správnu odpoveď v prispevkoch na PORADE (jedinečnej***) na môj dopyt?

- Nakoľko predávajúci uplatnil zvláštny režim, nejedná sa o intrakomunitárne nadobudnutie tovaru a nevzniká ani povinnosť daň platiť, ani právo ju odpočítať.
- V daňovom priznaní sa toto nadobudnutie nepremietne.
Prosím, odsúhlaste mi či je to správne:confused:
Ďakujem