jales
17.10.06,10:39
Nevie mi niekto poradiť, či je možné zadať v pracovnej zmluve, že mesačná mzda je vrátane mzdového zvýhodnenia za prácu v zdraviu škodlivom prostredí. Títo zamestnanci majú samozrejme vyššiu mzdu ako je minimálna a je ťažké presne určiť akú časť z pracovnej doby sa v zdraviu škodlivom prostredí pohybujú (jedná sa o hlučné prostredie).
bezradná
17.10.06,08:49
Nevie mi niekto poradiť, či je možné zadať v pracovnej zmluve, že mesačná mzda je vrátane mzdového zvýhodnenia za prácu v zdraviu škodlivom prostredí. Títo zamestnanci majú samozrejme vyššiu mzdu ako je minimálna a je ťažké presne určiť akú časť z pracovnej doby sa v zdraviu škodlivom prostredí pohybujú (jedná sa o hlučné prostredie).
Asi to nepôjde, prácu v sťaženom a .... prostredí upravuje ZP, pozri http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace.html#124
jales
17.10.06,08:52
Zákonník práce mám, čo sa týka tohto problému naštudovaný, ale nie je to tam zakázané, ale nie je ani napísané, že existuje takáto možnosť. Pri mzdovom zvýhodnení napr. za nadčas je uvedené, že u ved. zamestnancov je to možné takto dohodnúť, ale pri práci v zdraviu šk. prostredí nie je o tom ani zmienky.