trhprace
17.10.06,11:53
Prosím Vas o zodpovedanie na otazku:
Zamestnenec ma podpisanu pracovnu zmluvu, kde je uvedene:“

miesto prace - podla potrieb zamestnavatela“.
Bol vyslany na skolenie do materskej firmy CR, kde stravil mesiac ( 4 dni v tyzdni).
Bolo mu zabezpecene ubytovanie, ale strava nie.
Ma narok na nahradu stravneho, alebo diety.
sysula
17.10.06,09:58
Prosím Vas o zodpovedanie na otazku:
Zamestnenec ma podpisanu pracovnu zmluvu, kde je uvedene:“ miesto práce – podla potrieb zamestnavatela“. – Ide o firmu zapisanu v OR na Slovesnku.
Bol vyslany na skolenie do CR, kde stravil mesiac ( 4 dni v tyzdni).
Bolo mu zabezpecene ubytovanie, ale strava nie.
Ma narok na nahradu stravneho, alebo diety.

§ 2
Vymedzenie pojmov


(1) Pracovná cesta podľa tohto zákona je čas od nástupu zamestnanca na cestu na výkon práce do iného miesta, ako je jeho pravidelné pracovisko (odsek 3), vrátane výkonu práce v tomto mieste do skončenia tejto cesty. Pracovná cesta podľa tohto zákona je aj cesta, ktorá trvá od nástupu osoby uvedenej v § 1 ods. 2 na cestu na plnenie činností pre ňu vyplývajúcich z osobitného postavenia vrátane výkonu činností do skončenia tejto cesty.

(2) Zahraničná pracovná cesta podľa tohto zákona je čas pracovnej cesty (odsek 1) v zahraničí vrátane výkonu práce v zahraničí do skončenia tejto cesty.

(3) Pravidelné pracovisko podľa tohto zákona je miesto písomne dohodnuté so zamestnancom. Ak také miesto nie je dohodnuté, je pravidelným pracoviskom miesto výkonu práce dohodnuté v pracovnej zmluve alebo v dohodách o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Ak ide o zamestnancov, ktorým častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, možno ako pravidelné pracovisko dohodnúť aj miesto pobytu.
3) Ak má zamestnanec na základe dohody o vykonaní práce výkon práce v mieste mimo miesta pobytu, môže s ním zamestnávateľ v tejto dohode dohodnúť, že mu poskytne i pri ceste z miesta pobytu do miesta výkonu práce a späť náhrady ako pri pracovnej ceste.

Podla mojho nazoru mu stravne patri..
Chobot
17.10.06,10:19
Prosím Vas o zodpovedanie na otazku:
Zamestnenec ma podpisanu pracovnu zmluvu, kde je uvedene:“ miesto práce – podla potrieb zamestnavatela“. – Ide o firmu zapisanu v OR na Slovesnku.
Bol vyslany na skolenie do CR, kde stravil mesiac ( 4 dni v tyzdni).
Bolo mu zabezpecene ubytovanie, ale strava nie.
Ma narok na nahradu stravneho, alebo diety.

§ 43 zákonníka práce ods. 1 hovorí:

"(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
b) miesto výkonu práce (obec a organizačnú časť alebo inak určené miesto),"

čiže v pracovnej zmluve musí byť určené miesto výkonu práce označením aspoň obce. Označenie "podľa potrieb zamestnávateľa" by určite neobstálo pred inšpektorátom práce.

A všetky cesty, ktoré sú mimo miesta výkonu práce sú služobnou cestou.
Chobot
17.10.06,12:19
Prosím Vas o zodpovedanie na otazku:
Zamestnenec ma podpisanu pracovnu zmluvu, kde je uvedene:“

Slovenská republika a Ceská republika. Podla potreby pobocky
spolocnosti (firma zapisana v ORSR), a (materska firma v CZ)
“.
Bol vyslany na skolenie do materskej firmy CR, kde stravil mesiac ( 4 dni v tyzdni).
Bolo mu zabezpecene ubytovanie, ale strava nie.
Ma narok na nahradu stravneho, alebo diety.


Prosím Ťa, nezadávaj tú istú otázku v 3 nových diskusiách. Pozri si vždy spätne, či si dostal odpoveď v prvej zadanej téme. Ak nie, tak v nej pokračuj zadaním upresňujúcej otázky.