victoria
17.10.06,12:52
Ahoj,
prosim o radu. Ked chcem ohlasit na zivnostenskom dobore zriadenie prevadzkarne robim to iba na zaklade vypisanie ziadosti, resp. oznamenia alebo je na to nejake specialne tlacivo ?
Musim potom tuto prevadzkaren nahlasit aj na DÚ ?
Dakujem,
sysula
17.10.06,10:56
Ahoj,
prosim o radu. Ked chcem ohlasit na zivnostenskom dobore zriadenie prevadzkarne robim to iba na zaklade vypisanie ziadosti, resp. oznamenia alebo je na to nejake specialne tlacivo ?
Musim potom tuto prevadzkaren nahlasit aj na DÚ ?
Dakujem,

Priamo na ŽÚ ti poskytnú tlačivo, ktoré vyplníš a dodáš k tomu aj kolok..ale koľko SK - to si uz bohužiaľ nepamätám.
Januška
18.10.06,19:24
Prevádzku hlásiš aj na DU. Nezabudni. Spadá to do oznamovacej povinnosti danovníka.
lenkak
18.10.06,19:29
a nezabudni na hygienu.
otázka
19.10.06,00:47
Doplním, že treba prevádzku nahlásiť aj na príslušnom Mestskom úrade, kde Ti schvália otváracie hodiny. Tlačivo Ti poskytnú. Na hygienu treba 500,- Sk kolok.
Barbora.B
19.10.06,04:42
Len doplním, že na živnost. úrad treba k oznámeniu o zriadení prevádzkarne predložiť aj doklad o oprávnení užívať nehnuteľnosť, napr. nájomnú zmluvu, či list vlastníctva.
pochemi
21.10.06,05:51
Vybavila som si všetky potrebné veci k prevádzke, oznámila na úrady a mám jednu otázočku FO na vystavených faktúrach uvádza obchodné meno s adresou prevádzky alebo vždy s adresou miesta trvalého bydliska a adresa prevádzky je adresou naviac. Ďakujem za vysvetlenie
Marína
21.10.06,09:41
Môžeš uviesť:
Jožko Mrkvička
Pravá 6
040 16 Košice
sídlo:
Ľavá 5
040 23 Košice
alebo
Jožko Mrkvička
Ľavá 5
040 23 Košice
prevádzka:
Pravá 6
040 16 Košice
pochemi
22.10.06,06:00
Marína, ďakujem a je určené že niektorú z adries na Fa musím uvádzať?
lenkak
22.10.06,16:01
áno, dokonca ŽÚ ak príde na kontrolu tak bude kontrolovať či máš na všetkých dokladoch (faktúra, axis/doklad z RP) správnu hlavičku - obchodné meno (celý názov), sídlo, prevádzka......
Bebak76
26.10.06,10:21
Ahojte vsetci.
Chcem sa len opytat, je niekde konkretne napisane, co sa povazuje za prevadzku? Mame totiz v prenajme skladik a zaroven pracovnu dielnu mimo sidla firmy. Pracuju tam dvaja zamestnanci. Na DU sme to nahlasili ako skladove a dielenske priestory ale na Zivnostenskom urade nie. Mam to teda prihlasit aj na Zivnostenskom a podstupit celu tu proceduru s hygienou a pod.? Dakujem Vam velmi pekne za odpovede.
Barbora.B
26.10.06,10:32
Podľa mňa skladové priestory, nie sú prevádzkou, ale len súviasiacim priestorom. Ale pokiaľ je tam aj dielňa, kde pracujú nejakí zamestnanci, tak už ide o prevádzku. Ale v každom prípade, či už ide len o súvisiaci priestor, alebo prevádzku, treba to nahlásiť aj príslušnému obvodnému úradu.
Bebak76
26.10.06,10:47
Dakujem Barborka za promptnu odpoved, ale je potrebne to nahlasit aj na mestsky urad,mat inspekcnu knihu, BOZP a schvaleny priestor aj hygienou ??
Zdeni
26.10.06,10:52
Dakujem Barborka za promptnu odpoved, ale je potrebne to nahlasit aj na mestsky urad,mat inspekcnu knihu, BOZP a schvaleny priestor aj hygienou ??
Prevádzka musí mať povolenie od hygieny / 500,- Sk kolok/, inšpekčnú knihu / na záznamy kontroly/, nahlásenie na mest. úrade / schvália ti prevádzkovú dobu/, BOZP / musíš mať hasičáky a evak. plán, atď.- to vytvorí technik BOZP./
Barbora.B
26.10.06,10:58
Dakujem Barborka za promptnu odpoved, ale je potrebne to nahlasit aj na mestsky urad,mat inspekcnu knihu, BOZP a schvaleny priestor aj hygienou ??

Ak budete nahlasovať prevádzku, tak je podľa mňa potrebné mať aj inšpekčnú knihu (to vyplýva z nahlásenia prevádzky na obvodnom úrade), a keďže tam budú pracovať zamestnanci, určite je potrebné zabezpečiť aj BOZP a hygienu.
Bebak76
26.10.06,10:58
Prevádzka musí mať povolenie od hygieny / 500,- Sk kolok/, inšpekčnú knihu / na záznamy kontroly/, nahlásenie na mest. úrade / schvália ti prevádzkovú dobu/, BOZP / musíš mať hasičáky a evak. plán, atď.- to vytvorí technik BOZP./


Úuuuha, tak to ja si spim tvrdym spankom ako Sipkova Ruzenka. Podla vsetkeho mam nenahlasenu prevadzku od minuleho roku. Nuz tak to vidim na pekny prusvih. Vdaka za odpoved. B.
Bebak76
26.10.06,11:01
Ak budete nahlasovať prevádzku, tak je podľa mňa potrebné mať aj inšpekčnú knihu (to vyplýva z nahlásenia prevádzky na obvodnom úrade), a keďže tam budú pracovať zamestnanci, určite je potrebné zabezpečiť aj BOZP a hygienu.

Uhm, rozumiem. Vdaka
lenkak
26.10.06,16:55
Najprv daj ohlásenie na hygienu, nahlás prevádzku na ŽU a daj si potvrdiť Inšpekčnú knihu.
Petra79
17.12.06,17:57
ja by som sa potrebovala uistit ako je to so zriadenim prevadzkarne. mame zalozenu sro a nasli sme si priestory a podpisali najomnu zmluvu. teraz chcem ist prevadzku nahlasit na zivnostensky urad, autorizujem si inspekcnu knihu, nahlasim to na danovy urad, zavolam hygienu, pojdem na mestsky urad dat si schvalit otvaracie hodiny...mam to vsetko? inac nie je mi jasne ci treba pri sro ist aj na orsr a nahlasit zmenu...dakujem za odpoved
lenkak
17.12.06,18:28
keď máš zmenený Živnostenský list a v ňom zapísanú prevádzku, môžeš všetko ostatné naraz.
Petra79
18.12.06,07:17
ako si to myslela ze ostatne naraz?... treba ist aj na orsr nahlasit zmenu resp. nahlasit prevadzku?
Kardo
18.12.06,09:45
keďže neviem, ako sa pridávajú témy,nakoľko je to veľmi neprehľadné, prosím o pomoc. Uverejnite túto moju otázku ako novú poradu.:

Dobry den Potreboval by som radu Chcel by som dovazat znackove sportove oblecenie z Anglicka neviem co by som k tomu potreboval ake doklady kam by to bolo treba ist nahlasit ako na colnici ci je na to vobec nejake obmedzenie atd. a co je to vlastne vyhradny dovozca ci je mozne ho obist Velmi pekne dakujem Pekny den
Petra79
18.12.06,10:22
kardo uz som ta tu videla vies zadavat temy a je to prehladne len teraz si to zneprehladnil sam lebo tvoja otazka je mimo temy!!!
Monika Kováčová
18.12.06,14:29
Ahoj,
prosim o radu. Ked chcem ohlasit na zivnostenskom dobore zriadenie prevadzkarne robim to iba na zaklade vypisanie ziadosti, resp. oznamenia alebo je na to nejake specialne tlacivo ?
Musim potom tuto prevadzkaren nahlasit aj na DÚ ?
Dakujem,
Aby som bola v téme:
Na živnostenskom vypíšeš ich tlačivo. Zober si so sebou Inšpekčnú knihu a 50,- Sk kolok. Potom musíš do 15 dní zahlásiť prevádzku aj na daňovom úrade (ohlasovacia povinnosť v zmysle Zákona o správe daní a poplatkov). A pre úplnosť, nezabudni na mestskom príp. obecnom úrade nahlásiť aj odvoz komunálneho odpadu.

Doplňujem: Vlastne som zasa ja mimo témy, nakoľko toto je už tretia strana odpovedí... A victorii je tuším jedno, neozýva sa, neďakuje, nedá vedieť čo a ako pochodila... :o
odpoveď Kardo má tu: http://www.porada.sk/t38248-dovoz-tovaru-na-slovensko-z-eu.html
Martinbiro
21.12.06,07:37
a co ked mam chranenu dielnu s jednym zamestnancom ktory pracuje u seba doma ? nahlasovalo sa to na UPSVaR odkial bola aj podpora povolenie na hygiene.