EkoMax
17.10.06,13:02
Potrebujem poradiť ide o špecifický prípad:
Zamestnávateľ vedúci účtovníctvo v SR /Slovák s trv. bydliskom Slovensko/ bude mať na starosti prevádzku v závode v krajine EU a bude tam mať svojich zamestnancov. Akým spôsobom ich tam vie zamestnať ?
1. Potrebuje povolenie Agentúry dočasného zamestnávania ?/ zistila som že áno, aj keď ich prideľuje aj v rámci SR/
2. Kde sa platí poistenie nemocenské a dôchodkové, pretože vraj musí byť platené v mieste pridelenia zamestnancov ?

Podnikateľ nebude robiť nábory ani zháňať nové prac. príležitosti, ide len o výkon práce v rámci jeho živnosti a jeho zamestnancov.

Ak má niekto podobné praktické skúsenosti, prosím poraďte, ja som už obvolala množstvo inštitúcií a každá má svoje stanovisko ako postupovať, jedna inštitúcia sa odvoláva na druhú, alebo sa ich stanoviská navzájom priečia. :confused:
Vopred ďakujem.
Reni
23.05.07,22:10
reagujem na Váš príspevok hoci je zo staršieho dátumu. Chcela som sa informovať či s odstupom času sa Vám podarilo problém vyriešiť. Sme firma tiež so sídlom v SR /slovenská / máme uzatvorené zmluvy o dielo s českými firmami, kde dávame svojich zamestnancov na výkon prác. Zamestnancov sme prihlasovali v SR, avšak práve prebieha kontrola na sociálnej poisťovni a vyzerá to tak, že zamestnanci mali byť prihlasovaní v ČR / sociálna,zdravotná/. Zatiaľ kontrola nie je ukončená, nakoľko sama Sociálna poisťovňa má problém s vyriešením tejto situácie. Preto sa pýtam či ste v tejto otázke pokročili ďalej a ak áno, chcela by som Vás poprosiť či by ste sa o svoje poznatky nepodelili. ďakujem za odpoveď.
EkoMax
24.05.07,04:01
Sociálna poisťovňa má pravdu, že zamestnanci mali byť poistený v ČR. Agentúra dočasného zamestnávania môže odvádzať poistné na Slovensku len ak spĺňa podmienky na vydanie formulárov E101. T.j. spĺňa podmienky VYSIELANIA a min. 25% zamestnancov zamestnáva na Slovensku. Tento problém sme riešili aj na školení v Bratislave, kde nám ho vysvetlila priamo pani z Ministerstva práce, soc. vecí a rodiny a predstavitelia z riaditeľstva Sociálnej poisťovne. Ak potrebujete ešte nejaké informácie, tak sa kľudne pýtajte, pokiaľ viem, tak poradím, tiež sme sa týmto problémom ťažko prelúskavali, lebo nikto nám poriadne nevedel povedať, ako postupovať.
zienka
08.06.07,06:10
Môžem mať aj ja otázku? A keď ADZ nespľňa podmienku na vydanie formulára E101? Musí sa registrovať na úradoch v krajine kde má "vyslaných" zamestnancov? Potom tam nahlási aj zamestnancov? Alebo prihlási zamestnancov tu v SR, nakoľko majú zmluvu so slov. zamestnávateľom ale odvody a daň zaplatí v cudzine? Táto otázka mi nie je dosť jasná. Budem povďačná za každú odpoveď
mgo
23.07.07,15:04
Niečo mi nesedí,podmienky soc. poist. na E 101 sú jasné,firma je hospodársky aktívna na Slovensku.Ako však môže byť hospodársky aktívna ADZ? Agentúry dočasnej zamestnanosti dostávajú certifikát vyslovene na požičiavanie zamestnancov.V § 29,30,31 sa nič nepíše o 25% a ďaľších podmienkách.
mgo
23.07.07,15:15
Prosím Ťa EkoMax, ako Ste to riešili?
mazarom
20.02.08,07:38
Dobry den, obraciam sa na Vas s otazkou, kedze sa mi zda, ze by ste mi vedeli poradit ohladom nasho problemu. Sme agentura doc.zamestnavania a chceli by sme zamestnancov vysielat na prace do krajin EU s tym, zeby sme im stanovili minim.mdzu a zvysok sumy im chceme vyplacat ako diety. Niekde sme vsak poculi, ze uvedene nie je mozne. Mohli by ste mi poradit? Dakujem krasne.