chatko
17.10.06,13:15
Ahojte,
chcel by som sa spytat ci neviete ake su presne podmienky na ziskanie prispevku, ked si niekoho vezmem z uradu prace.
Chcel by som niekoho zamestnat, ale len na cca 4-6 mesiacov a potom vziat moju priatelku (tiez bude evidovana na urade).
Niekde som cital, pocul (uz neviem), ze musi byt uchadazc evidovany aspon 4 mesiace? A prispevok daju len ak je pracovne miesto vytvorene aspon na 2 roky alebo musi byt ten koho vezmem zamestnany aspon 2 roky?
Diky za odpovede a mozete dopisat vase skusenosti ak mate alebo co sem patri :rolleyes:
karpis
17.10.06,11:52
Ak prijmeš na takéto miesto musí to byť uchádzač o zamestnanie evidovaný na UP, môžeš ho prepustiť ale na jeho miesto potom musíš prijať taktiež uchádzača o zamestnanie evidovaného na UP. Taktéto miesto si povinný udržať podľa zmluvy s UPSVAR spravidla to býva 24 mesiacov.
chatko
17.10.06,16:41
Ak prijmeš na takéto miesto musí to byť uchádzač o zamestnanie evidovaný na UP, môžeš ho prepustiť ale na jeho miesto potom musíš prijať taktiež uchádzača o zamestnanie evidovaného na UP. Taktéto miesto si povinný udržať podľa zmluvy s UPSVAR spravidla to býva 24 mesiacov.

No ja som potreboval najma toto vediet, ci to musi byt ten isty nezamestnany alebo ich mozem striedat, lebo po cca 4 mesiacoch by som chcel tam dat svoju priatelku.:o
A nevies ze kolko davaju teraz prispevku? A aka dlha je jeho splatnost na moj ucet?
Dik
ajobs
17.10.06,18:50
No ja som potreboval najma toto vediet, ci to musi byt ten isty nezamestnany alebo ich mozem striedat, lebo po cca 4 mesiacoch by som chcel tam dat svoju priatelku.:o
A nevies ze kolko davaju teraz prispevku? A aka dlha je jeho splatnost na moj ucet?
Dik

Ak priateľka bude evidovaná v čase, keď ju chceš zamestnať na ÚP aspoň 4 mesiace, potom môžeš miesto preobsadiť. Pokiaľ ide o konkrétne čísla, sú rôzne pre rôzne okresy, ale je to spojené s určitou administratívou a zháňaním potvrdení od SP,ZP, DÚ, IP a pod. a celková doba vybevenia až po schválenie projektu a podpísanie zmluvy trvá cca 2 mesiace. Po podpise zmluvy dostaneš peniaze cca do 2 týždňov.
Pozri aj tu http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/7762C3B1DC2C8341C125718C0041EB20?OpenDocument