klaura
17.10.06,13:31
Ahojte všetci, urodilo sa mi strašne veľa fazule, ale neuschla - nedozrela.
Chcem Vás poprosiť o radu, čo s ňou. Počula som, že ju treba vylúskať a takú mäkkú zamraziť. Ďakujem dopredu za rady.
bezradná
17.10.06,11:39
Ahojte všetci, urodilo sa mi strašne veľa fazule, ale neuschla - nedozrela.
Chcem Vás poprosiť o radu, čo s ňou. Počula som, že ju treba vylúskať a takú mäkkú zamraziť. Ďakujem dopredu za rady.

Moja mama to bežne tak robí, dokonca ona oberá tú fazuľu ešte keď je nedozretá. Potom to len rozdelí do sáčkov a šup s tým do mrazničky. Do ďalšej sezóny to v pohode vydrží. Netreba blanšírovať alebo predvárať. Fazuľa sa omnoho skôr uvarí a je vynikajúca aj na chuť(akurát dnes na obed z nej sľúbila uvariť prívarok):)
Irenna
17.10.06,16:16
Ja mávam podobný problém. Uvarila som túto fazuľu z údeným kolenom, veľa
fazule a dala zmraziť do plastových škatuliek. Keď som nevedela rýchlo čo variť mala som hotový polotovar na fazuľovicu. Doteraz som nepriľla na to prešo mi tá fazuľa nechce všas dozrieť.
Jana Motyčková
17.10.06,17:25
Bez problémov makkú fazuľu dávame do mrazáku. Je chutnejšia ako suchá.
kukučka
17.10.06,18:29
Vylúskať, sušiť na slniečku - najlepšie na hlbokom koláčovom plechu, občas potriasť.
ilona
18.10.06,04:11
Irenna,ja aby mi fazuľa dozrela vždy povyťahujem korene zo zeme,tým pádom listy opadnú a struky dozrejú,samozrejme keď niektoré nestihnú dozrieť,alebo je zlé počasie tiež dávam fazuľu do mraziaku.
klaura
18.10.06,17:39
Ďakujem za typy, určite vyskúšam tak i tak.
bulnova
01.11.06,10:59
Vylúskať, nesušiť, zamraziť. Varenie jednoduchšie - netreba upravovať pred varením.
Lucuš
09.11.06,08:05
Ja to tiž tak robím, vylúskam a dám do mrazáku ale keď chcem aby mi dozrela vylúskanú dám na plech a dám k oboku /sklobetónu/ a ona sa krásne vysuší.
Tak skús.
klaura
12.11.06,20:27
Už je všetka v mrazáku, už som ju aj varila a je oveľa lepšia ako vysušená. Na budúci rok oberám nedozretú. ďakujem :-)
peterkos2
31.10.17,12:49
Zdravim všetkých.
Trochu oživím tému.Tiež sa mi urodilo viac fazule a veľa nedozrelo a chcel by som sa spýtať,či sa môže zamraziť a potom aj konzumovať nedozretá fazuľa so zelených luskov,ktorá je aj vnútri samotnej fazuľky zelená.
Ďakujem.Prikladám foto
bettylou
31.10.17,14:35
radšej nie, inak riskuješ, bruchabôľ
peterkos2
31.10.17,14:43
Pardon,zabudol som napísať že sa bude po rozmrazení tepelne spracovávať
Tweety
31.10.17,17:13
Ak by si prečîtal tu uvedené prispevky, tak správnu odpoveď už vieš
peterkos2
31.10.17,18:09
Nedozretá môže byť aj napoly suchá-ja som napísal konkrétne- nedozretá zo zelených luskov a vo vnútri fazulky zelená podľa obrázku-príspevky vždy čítam,taký dement zas niesom.Len či to zelené nieje podobná záležitosť ako napríklad pri zemiakoch.Toť vše
babka - ježibabka
31.10.17,18:15
Veď má fazuľky už pekne vyvinuté, tak prečo by sa nemohla konzumovať? Samozrejme, že môže. A je veľmi chutná
peterkos2
31.10.17,18:22
Ďakuem.Tak zajtra sa na to vrhnem.Už som rozmýšľal, že to vyhodím-niektoré lusky majú 30cm
vicktor
01.11.17,05:22
Vsak mrazene lusky predavaju v supermarketoch, Ci sa skonzumuju lusky s nedozretymi fazulkami spolu alebo len vyluskane fazulky by na bruchabol malo mat rovnaky ucinok/neucinok.