bazil
17.10.06,13:44
Mám ešte jednu otázku. Podnikateľ nakupoval tovar v ČR, tak to som na porade zistil aký to má dopad na DPH aj to ako vypísať dańové priznanie. Včera mi doniesol posledné papiere k DPh a tam som našiel aj doklad o kúpe tovaru z Nemecka, mám o tom doklad ktorý je vystavený v eurách, hore je názov RECHNUNG WENDEL, potom odberateľ - akože podnikateľ, druh tovaru, cena . K tomu je priložený ešte ďalší doklad s názvom INTRASTAT WENDEL. Ja neviem vôbec čo s tým, nikdy som sa s týmto nestretol. Mám postupovať tak ako pri nákupe tovaru z Čiech? A na doklade chýba IČO odberateľa nevadí to? Prosím Vás poraďte mi, rád by som DPH uzavrel ale neviem čo s tým.
bazil
18.10.06,07:50
Prosím neviete mi niekto poradiť? Viem, že príspevok vyzerá zavláštne, ale keďže je to niečo úplne nové, tak som to vypísal doslova.
Gabi03
18.10.06,08:27
Neviem nemecky, ale ak wendel je faktúra, postupuješ ako pri českej. Čo sa týka intrastatu, naštuduj si tu príspevky, alebo na stránkach colnej správy. Je to tam celkom dobre napísané. Ak nemáš nič iné z EÚ, zrejme sa ťa to nebude týkať.
bazil
18.10.06,08:57
Neviem nemecky, ale ak wendel je faktúra, postupuješ ako pri českej. Čo sa týka intrastatu, naštuduj si tu príspevky, alebo na stránkach colnej správy. Je to tam celkom dobre napísané. Ak nemáš nič iné z EÚ, zrejme sa ťa to nebude týkať.

Gabi moja, prepáč, čo to znamená že nemám nič iné z EÚ tak sa ma to netýka? Nepáli mi to akosi.
Gabi03
18.10.06,09:08
Gabi moja, prepáč, čo to znamená že nemám nič iné z EÚ tak sa ma to netýka? Nepáli mi to akosi.

Dovoz a vývoz tovaru z a do EÚ sa sleduje cez intrastat. Sú tam hranice, ak sa nemýlim tak dovoz nad 3 mil Sk, a vývoz nad 6 mil. Sk. Ak tieto hranice prekročíš, si povinný podávať intrastat hlásenia.
Tvoja Gabi :D
Hlinkovx
18.10.06,09:09
iba pre poriadok .nemecký Rechnung je účet alebo faktúra...
Gabi03
18.10.06,09:15
Bazil môj :D , priložila som ti tam prílohu ohľadne intrastatu. A dala som si tú námahu vyhladať v slovníku slovíčko wendel, ale nenašlo žiadny výraz. Takže hľadaj ďalej nejaký iný výraz, pretože ako vraví Hlinikovx, faktúra je niečo iné.
kalkulka
18.10.06,09:25
Faktúra je po nemecky Rechnung, tak ako uviedla Hlinkovx.
bazil
18.10.06,09:53
Ďakujem, takže dúfam že som dobre pochopil pri týchto nákupoch postupujem rovnako ako keď sa nakupoval tovar z Čiech. Gabi a ďakujem špeciálne za tú prílohu.
bazil
18.10.06,09:56
Joj prepáčte ešte jedna otázka. Ten ohraničený dovoz do 3 mil. znamená dovoz zo všetkých krajín alebo sa sleduje zvlášť za každú krajinu?
bazil
18.10.06,10:01
A hneď aj odpovedám, ako som prečítal a dúfam že dobre pochopil tak súhrne za celý dovoz.