stanisa
17.10.06,16:02
Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť v takom prípade: Francúzska spoločnosť slovenskej firme faktúruje za skolenia fyzicky uskutočnené ( miesto dodania ) v Rakúsku, ale bez DPH. Neviete mi niekto poradiť prečo to tak faktúruju a ci ja ako slovenský odberatel sluzby si mozem takúto faktúru samozdaniť na Slovensku? Na faktúre neuvádzajú žiadny odkaz a VAT je francúzske. Zároven tieto sluzby refakturujem dalsej slovenskej firme ... neviem s akou DPH?
dakujem
danusi
17.10.06,14:19
Podľa zákona o DPH par. 15 ods. 4 je miesto dodania Rakúsko, takže Francúzi podľa nášho zákona boli povinný sa zaregistrovať v Rakúsku a Vám vyfakturovať službu s rakúskou DPH. Podľa mňa vy nemáte povinnosť samozdanenia, lebo oni prijali platbu, t.j. uskutočnili zdaniteľný obchod. Ale pre kontrolu píšte na drsr.
Je na faktúre písané, že služba bola poskytnutá v Rakúsku? Ak nie, tak to urobili asi tak, aby to vyzeralo, že to bolo urobené u nás, potom nastáva samozdanenie.
stanisa
17.10.06,14:30
toto presne viem, ze by mal byt takýto postup. Volala som aj na Danové riaditelstvo a tam mi povedali ze si to mam zistit na prislusnom financnom úrade v Rakúsku ... lenze ja sa tam bohuzial neviem dohovorit. Tak ma napadlo ze ci nie je nejaká vynimka podla ktorej to francuzska spoločnost vystavuje, lebo je to velká spolocnosť a robí to tak stále. Na faktúre je uvedené ze je to uskutocnené vo Viedni. dakujem :-(