tina20
17.10.06,18:07
som štvrťročný plátca DPH , kúpila som nové auto N1 v tuzemsku do akého riadku v DPH za štvrťrok to mám napísať
tina20
17.10.06,16:15
do riadku 20?
Paula
17.10.06,17:30
do riadku 20?

r.20 = Odpočítanie dane pri dodaaní nového dopravného prostriedku podľa §52 zákona

§ 52
Odpočítanie dane pri dodaní
nového dopravného prostriedku
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty.html#hore)



Osobe, ktorá príležitostne dodá nový dopravný prostriedok z tuzemska do iného členského štátu, vzniká v čase dodania nového dopravného prostriedku právo odpočítať daň zahrnutú do kúpnej ceny alebo zaplatenú pri dovoze, alebo pri nadobudnutí nového dopravného prostriedku v tuzemsku z iného členského štátu, a to do výšky, ktorá neprekročí daň, ktorú by bola povinná táto osoba uhradiť, ak by pri dodaní nového dopravného prostriedku z tuzemska do iného členského štátu bola povinná platiť daň. Právo odpočítania dane môže byť uplatnené len za mesiac, v ktorom bol nový dopravný prostriedok dodaný
andrej_rv
17.10.06,17:36
Rovnako ako iné tovary a služby s nárokom na odpočítanie dane. T.j. na riadok 14 a súčtové riadky 18 a 22. Do r. 20 sa podľa vysvetliviek k DP uvádza:
"35. Riadok 20 - výška dane zahrnutá do kúpnej ceny alebo zaplatená pri dovoze alebo pri nadobudnutí nového dopravného prostriedku v tuzemsku z iného členského štátu (motorové vozidlo, loď, lietadlo), ktorá nesmie prekročiť daň, ktorá by sa uplatnila z predaja nového dopravného prostriedku v tuzemsku každou osobou, ktorá príležitostne dodá nový dopravný prostriedok z tuzemska do iného členského štátu. Právo odpočítania dane vzniká akejkoľvek osobe (platiteľovi dane, občanovi a pod.) v čase dodania nového dopravného prostriedku a môže sa uplatniť len za mesiac, v ktorom bol nový dopravný prostriedok dodaný."
Vianocka
17.10.06,17:44
Ja tento stvrtrok tiez uctujem o kupe noveho auta s narokom na odpocet DPH (technologicke). Priznam sa, ani ma nenapadlo rozmyslat o riadku 20. Tyka sa sice odpocitania dane, ale pri dodani noveho dopravneho prostriedku. Ja sa priklanam k odpovedi od andrej_rv, t.j. riadky 14, 18, 22.
tina20
18.10.06,16:14
Ď A K U J E M !!!
ste šikulky vďaka za pomoc