Eri
17.10.06,20:53
Naše občianske združenie funguje od začiatku roka 2006. Robím ho v JU.
Doteraz malo príjmy ako členské a iné podľa stanov v objeme cca 1,6 mil.Sk. Čiže z pohľadu Dane z príjmov išlo o príjmy oslobodené.
Mali sme aj príjmy z reklamy, ale len do 300 tis.Sk - zatiaľ, takže uvidím či budeme na konci roka podávať DP k dani z príjmov.

Ale jedná sa mi o pohľad DPH. Či tým objemom príjmov, t.z. nad 1,5 mil.Sk sa nemáme zaregistrovať ako platci DPH.
Pozerala som § 3 a 4 Zákona o DPH a nie je mi to jasné.

Ďakujem za odpovede.

P.S. Akú máte skúsenosť v účtovaní občianskych združení - JU v SW Money S3?
Ľuba
18.10.06,01:52
Eri, spýtam sa Ťa trochu od veci. Musí byť občianske združenie zaregistrované aj na DÚ (jedná sa o Rádioklub, ktorý nepredpokladá žiadne veľké príjmy ani žiadnych zamestnancov).

Čo sa týka účtovania v JÚ Money, je to asi to isté ako bežné firmy účtujúce v JÚ, v PÚ je možno iná účtová osnova.
Eri
18.10.06,04:12
My nie sme prihlásený na DU, pretože nemáme zamestnancov a zatiaľ z podn.činnosti sme nepresiahli hranicu príjmov 300 tis. Sk, kedy sa už treba zaregitrovať pre daň z príjmov a podávať DP.
victoria
18.10.06,09:27
OZ sa musi zaregistrovat za platcu DPH len vtedy ak jeho prijmy z cinnosti, ktore podliehaju DPH, presiahnu 1,5 mil za poslednych 12 mesiacov. Cize ked OZ dostane grant, to sa do toho nezahrna, ak dostane danove asignacie - tak takisto nie, atd....len zo zdanovanej cinnosti
Eri
18.10.06,09:53
OZ sa musi zaregistrovat za platcu DPH len vtedy ak jeho prijmy z cinnosti, ktore podliehaju DPH, presiahnu 1,5 mil za poslednych 12 mesiacov. Cize ked OZ dostane grant, to sa do toho nezahrna, ak dostane danove asignacie - tak takisto nie, atd....len zo zdanovanej cinnosti

Čiže príjmy ako členské a iné príjmy, ktoré máme v našich stanovách nepočítam do obratu pre DPH, len príjmy z podnikateľskej činnosti (ako reklama, atď...).
Tieto príjmy, ak nám presiahnu 1,5 mil. Sk, tak sa musím registrovať za platcu DPH.
Dobre tomu rozumiem?
victoria
18.10.06,11:18
Ano dobre tomu rozumies :-)