Worko
18.10.06,07:33
Ahojte.
Pisal som nedavno mejl do mojej banky - SLSP. Mam vysokoskolsky ucet s kartou Visa Electron s CVV2 kodom. Ked som pisal mejl mojej poradkyni, ako prebieha a ako sa uctuje napriklad platba nejakeho tovaru v USD alebo EUR pomoocu VISA cisla a overovacieho CVV2 kodu, tak mi napisala toto:

" Účet máte vedený v SKK. Zúčtovacou menou kariet spoločnosti VISA je USD. Čiže každá platba sa najkôr preúčtuje cez USD akutálnym kurzom spoločnosti VISA. Pokiaľ je platba: a) v USD - zúčtovanie bude KDP (kurzom devíza predaj) z USD na SKK. b) v EUR - KDP z USD na SKK a KDN(kurz deviza nakup) z SKK na EUR. "
Celkom tomu nechapem. Na Visa stranke http://corporate.visa.com/pd/consumer_services/consumer_ex_rates.jsp nie je vobec slovenska koruna. Teda moze mi niekto nazorne predviest, ako napriklad zaplatim za CDcko kupene v USA za 10USD, resp ak si kupim mikinu v Nemecku za 20EUR? To by mi pomohlo asi najviac (verim ze aj inym neznalim) :)

DAKUJEM
Braňo
14.12.06,05:29
Tiež som sa predčasom pýtal na systém zúčtovania pri platbe VISA, pretože pri pre účely zúčtovania nepoužívajú ani kurz komerčnej banky ani NBS ale mierne vyšší. Pracovníčka banky mi povedala, že ten kurz si nastavuje spoločnosť VISA, ale ako to nevedela.
martinius
11.01.07,10:37
Ahojte.
Pisal som nedavno mejl do mojej banky - SLSP. Mam vysokoskolsky ucet s kartou Visa Electron s CVV2 kodom. Ked som pisal mejl mojej poradkyni, ako prebieha a ako sa uctuje napriklad platba nejakeho tovaru v USD alebo EUR pomoocu VISA cisla a overovacieho CVV2 kodu, tak mi napisala toto:

" Účet máte vedený v SKK. Zúčtovacou menou kariet spoločnosti VISA je USD. Čiže každá platba sa najkôr preúčtuje cez USD akutálnym kurzom spoločnosti VISA. Pokiaľ je platba: a) v USD - zúčtovanie bude KDP (kurzom devíza predaj) z USD na SKK. b) v EUR - KDP z USD na SKK a KDN(kurz deviza nakup) z SKK na EUR. "
Celkom tomu nechapem. Na Visa stranke http://corporate.visa.com/pd/consumer_services/consumer_ex_rates.jsp nie je vobec slovenska koruna. Teda moze mi niekto nazorne predviest, ako napriklad zaplatim za CDcko kupene v USA za 10USD, resp ak si kupim mikinu v Nemecku za 20EUR? To by mi pomohlo asi najviac (verim ze aj inym neznalim) :)

DAKUJEM

What if my currency is not listed?
This service is only available for the currencies listed at this time. Please contact your issuing bank for currency rates not available on this website. Over time, dependent on the availability of accurate data and consumer demand, more currencies may be added.
alikam
09.02.07,18:11
Ja účtujem platby prebiehajúce cez kartu VISA. Je to podnikateľský účet vedený v SKK. Na tomto účte sa premietne platba cez kartu v SKK vždy mesiac pozadu. Banka mi dá vždy k výpisu ešte jeden doklad, na ktorom mám presne uvedenú sumu EUR za príslušné obdobie a príslušný kurz ku dňu, v ktorom to bolo odúčtované. Odúčtované to býva až koncom mesiaca, ale ešte začiatkom mesiaca si musím z banky pýtať výpis z VISA karty, ktorý chodí z Rakúskej banky. Na tomto výpise sú presne uvedené všetky platby ktoré boli uskutočnené, teda dátum, miesto nákupu, suma v príslušnej mene krajiny, teda napr. v USD a tiež prepočet na EUR.
Účtujem to až pri výpise z banky na Slovensku a to tak, že každú jednu položku si prepočítam kurzom, ktorý dostanem spolu s výpisom z banky. Musí mi to presne sedieť na desatiny halierov. Pri účtovaní to rozčlením na dve a viac položiek, napr. cestovné, prev. réžia, osobná spotreba atď.
Neviem či je to vo všetkých bankách takto.
Ešte poznámka, zúčtovacou menou VISA karty je EUR.
mojslot
26.11.08,09:24
Ja tomu uplne nerozumiem,
prednedavnom som platil visa kartou okolo 500eur, a na vypise bola suma skoro 19 000sk, co je kurz vyse 36sk/eur. Viem ze sa to preratava nejako cez USD, ale nechapem, zeby to bol az tak velky rozdiel?
V banke mi povedali ze to je financnou krizou....
Vie mi to niekto vysvetlit, ako sa da dospiet ku takemu vysledku?