fizzy
18.10.06,08:21
Dobry den,
ma niekto skusenosti s JCD-ckami?
Ide o doklad o precleni tovaru dovazajuceho sa na Slovensko. Ide mi hlavne o danovu kontrolu, ci to kontroluju a pod.
Ja mam z toho velku hlavu, uz neviem poriadne co s nimi...:(
maria75
18.10.06,10:58
urcite to kontroluje tak ako vsetky faktury....
aj ja idem mat teraz JCD uz som s nimi pracovala ale pred vstupom do EU.podla toho co som si doteraz nastudovala to zhruha plati po starom aspon dufam....nezabudni ze clo je sucast obstaravacej ceny tovaru.

a z pohladu DPH §49 ods.2 písmeno d riadok v danov.priznani 17 a §51 ods.1d hovori co musis dolozit v pripade danovej kontroly ak ste si uplatnili odpocet DPH z dovozu tj dovozny doklad potvrdeny colnym organom ...
ajty
18.10.06,11:10
Pozor... po novom (od vstupu do EU) sa vo vyplnovani JCD vela veci pomenilo, je vela novych predpisov a obmedzeni, ktore si treba dopredu nastudovat... Ak este mate zaujem, kludne sa pytajte....
maria75
18.10.06,11:21
ake prespisy mas konkretne na mysli?JCD som este nevidela no spolieham sa na to ze vyplnenie JCD ma na starosti firma ktora nam tovar precli....
ajty
18.10.06,11:24
... ak ti to bude preclievat firma, OK... oni by uz mali vediet, co a ako :-)
Myslel som to tak, ze Fizzy sa postavi s vlastnorucne vypisanim JCD-ckom na colnicu... hmmmm... colne "organy" by to raz-dva poriesili... viem co hovorim, kazdy den som s nimi v kontakte :-)
maria75
18.10.06,11:42
chvalabohu ze to urobi firma lebo samotne vyplnenie to by bola ina kapitola...dik vystrasil si ma ze som nejake novoty presvihla :-)
fizzy
26.10.06,05:22
Aj nam to vypisuje firma, mne ide len o zauctovanie a spravne prichystanie na kontrolu.
Uz sme DP k DPH odovzdali tak dufam ze vsetko OK.
Mame tu taky malinky problemik ohladne vzorky. Dodavatel nam poskytol vzorku v urcitej hodnote ktoru nam preclili ale fakturu originalnu k nej nedostaneme kedze vzorka ja zadarmo. Co by sme mali urobit s tym rozdielom?
Na JSDcku je vzorka zaratana ale vo FA nie :(