Andrea.S.
18.10.06,10:09
Caute,

Rada by som sa spytala mam tu pred sebou vyhlásenie na zdanenie príjmov FO, ktoré podpisuje zamestnanec, ale v podstate nerozumiem kto vypisuje časť III.IV,V, VI, zamestnanec v pripade zmeny do jedneho mesiaca? t.j. nechava si tuto šasť u seba po celý rok? a oddiel VI vyplňujem pri odchode? nie som si ista.....čo ostatné?

ďakujem
katkaj
18.10.06,08:20
Caute,

Rada by som sa spytala mam tu pred sebou vyhlásenie na zdanenie príjmov FO, ktoré podpisuje zamestnanec, ale v podstate nerozumiem kto vypisuje časť III.IV,V, VI, zamestnanec v pripade zmeny do jedneho mesiaca? t.j. nechava si tuto šasť u seba po celý rok? a oddiel VI vyplňujem pri odchode? nie som si ista.....čo ostatné?

ďakujem

Časť III sa vypisuje pri nejakej zmene a na začiatku roka pre uplatňovanie odpočítateľnej položky na príslušný rok.

Časť IV sa vypisuje pri zmene zamestnávateľa.

Časť V tiež pri zmene uplatňovania daňového bonusu

Časť VI sa podpisuje na začiatku roka pri vydaní potvrdenia o príjme za predchádzajúci rok prípadne pri odovzdaní ročného zúčtovania dane za predchádzajúci rok
jankasm
18.10.06,08:21
Caute,

Rada by som sa spytala mam tu pred sebou vyhlásenie na zdanenie príjmov FO, ktoré podpisuje zamestnanec, ale v podstate nerozumiem kto vypisuje časť III.IV,V, VI, zamestnanec v pripade zmeny do jedneho mesiaca? t.j. nechava si tuto šasť u seba po celý rok? a oddiel VI vyplňujem pri odchode? nie som si ista.....čo ostatné?

ďakujem

Celé vyhlásenie zostáva stále u teba.
časť III - ak u zamestnanca vznikne nejaká zmena, napr. trvalého bydliska alebo sa ožení, alebo si začne uplatňovať DB tak to tam vpíšeš a on to len podpíše. V druhej časti, tej pod tabuškou, ti vždy do konca januára príslušného roka podpisuje vyhlásenie, že nedošlo k žiadnym zmenám v údajoch, ktoré sú uvedené vo vyhlásení
časť IV a časť V - sa vypisuje pri odchode zamestnanca
časť VI - vypisuje sa za každý kalendárny rok, bud keď zamestnanec odíde v priebehu roka tak si tam dáš podpísať že mu bolo vydané potvrdenie o zdaniteľnej mzde, alebo ak je u teba stále zamestnaný a robíš mu ročné zúčtovanie, tak tam ti podpíše jeho prevzatie
Andrea.S.
18.10.06,08:37
dakujem to znamena ze mam len jedno vyhlasenie ku kazdemu zamestnancovi a zmeny vpisujem len do oddielu III. t.j. do konca januara mi zamestnanec podpise iba oddiel III, ze tam nastali alebo nenastali zmeny?(pripadne je povinny do konca mesiaci mi nahlasit zmeny ak nastali, co registrujem tam)
cize netreba kazdy rok nove vyhlasenie? iba oddiel III sa doplna?
zatial dik
katkaj
18.10.06,08:42
dakujem to znamena ze mam len jedno vyhlasenie ku kazdemu zamestnancovi a zmeny vpisujem len do oddielu III. t.j. do konca januara mi zamestnanec podpise iba oddiel III, ze tam nastali alebo nenastali zmeny?(pripadne je povinny do konca mesiaci mi nahlasit zmeny ak nastali, co registrujem tam)
cize netreba kazdy rok nove vyhlasenie? iba oddiel III sa doplna?
zatial dik

Áno na každého zamestnanca máš jedno vyhlásenie. Pokiaľ nenastane zmena tak ti každý rok podpíšu že si naďalej uplatňujú odpočítateľnú položku v časti III.
Andrea.S.
18.10.06,08:45
dakujem pekne....
milanr
22.02.11,09:14
Dobrý deň, chcem sa opýtať ako správne postupovať pri vypisovaní Vyhlásení stálych zamestnancov, ktorí už majú v oddieli III. zaplnené všetky 4 zdaňovacie obdobia. Dala som im v januári nové Vyhlásenia, v ktorých vyplnili iba 1. stranu a v oddieli III. uviedli rok 2011 + podpis. Nie som si istá, či majú vypísať aj dňa (vyplní sa pri nástupe do zamestnania) + podpis zamestnanca. Dňa (vyplní sa pri nástupe do zamestnania) sa podpisuje iba raz pri vstupe ? Keď bude mať zamestnanec viac Vyhlásení, tak sa budú iba chronologicky odkladať, podpis a dátum nástupu sa uvedie iba v prvom Vyhlásení ?
milanr
23.02.11,07:42
Prosím ako riešite výmenu starého (plného) Vyhlásenia za nové ? Poradí mi niekto ?