ivulka
18.10.06,10:41
Ahoj poradaci
Potrebujem poradiť účtujem v POHODE. Môj problém spočíva v tom,že som zaúčtovala skladové položky do skladu ale hned nato som vystavila faktúru na zakazníka a skladove položky som vytiahla zo skladu.Ale ,ked som vystavila FA v sklade mi neostali nulove zásoby ale červením mi svieti -4 alebo -5 mislím si,že som niekde urobila chybu a neviem ako to opraviť. Prosim poradte. Učtujem v PU.
Pidgey
18.10.06,13:34
Takze, najprv treba prijat zasoby na sklad-nepr cez agendu Sklady/prijemky,alebo cez prijate faktury, ked si napr v prijemke, cez menu zaznam/sklady sa ti zobrazia skladove karty, ktore mozes popridavat do prijimaneho tovaru.Rozhodne, ak chces prijimat,alebo vydavat tovar, ked si pozres v danom odklade na polozky doklady, tak tam musia byt skaldove zasoby a textove polozky (staci sa nastavit na nejaku polozku a vlavo dole je to napiane, a plus-textovu polozku mozes editovat -nazov, kod,ale skladovu nemozes).Kedze ti svietia na kartach minuive mnozstva, vydala si ich spravne,ale chyba ti ten prijem tovaru.A, popripade mozes spravit opravu integrity, ked v menu uct.&jednotiek sa nastavis na tvoju firmu, a cez menu Databaza, Sprava Databaz vyberies udrzba databazy, zvysok moze ostat tak ako je-oprava integrity ti opravy stav na kartach podla skutocnych pohybov.Moze sa totiz niekedy stat, pri niektorych krokoch, ze sa na karte nezaktualizuje stav po pohybe,ale ked iba zacinas, tak to asi nebude ono...)