bazil
18.10.06,10:54
Dnes mám svoj šťastný deň, mám pocit že tu prispievam najväčším počtom otázok. Takže ešte jedna. Firma mi ukončuje činnosť, treba odhlásiť prevádzky. Ide o to, že zároveń sa končí aj pracovný pomer tých zamestnancov, ktorý na prevádzke robili. A tu je problém. Tri prevádzky sme už odhlásili, ale pracovný pomer zamestnancov, ktorí tam pracovali sa skončí až 29.10. Šéf tvrdí že je to chyba, lebo že prevádzka nesmie byť odhlásená skôr ako sa skončí pracovný pmer zamestnancov. Ide o to, že zamestnancom sme poslali výpovede pracujú na prac, čas menej ako 20 hodín teda výpovedná lehota je 15 dní od doručenia , teda by mala končiž okolo toho 29.10.. Je to fakt chyba ak je prevádzka odhlásená skôr ( je takjé ustanovenie v živnos. zákone ? ) Zametsnanci mali tam úkolovú mzdu,. teda za ten čas keď už nemajú prevádzku fakticky nebudú mať žiadnu mzdu.
bazil
18.10.06,10:24
Prosím už ste mi dnes pomohli absolútne so všetkým, ak sa nájde niekto kto mi zodpovie aj toto tak pôjdem domov spokojný.
bazil
18.10.06,10:48
Prosíííím. Zitka5 nie si na " linke", ako som prelistoval poradu ty si asi expert práve na takého veci?