sonička
18.10.06,14:14
Mám malý dotaz, keďže máme nad 20 zamestnancov posielame Mesačný výkaz elektronickou poštou a po vytlačení do 3 dní sme ho osobne potvrdili na Soc.poisťovni. Dnes mi na Soc.poisťovni povedali, že už osobne netreba nosiť do Soc.poisťovni.Nevie niekto odkedy to platí?
IVEB
18.10.06,13:10
Problém je v tom , že aj keď si žiadate tieto informácie v jednej SP ,na jednom poschodí Vám povedia , že to netreba nosiť a o dve poschodia nižšie Vám povedia , že je to naďalej potrebné. To je moja dnešná skúsenosť zo SP v Košiciach.
Takže si vyberte.
Gabi03
18.10.06,13:46
Snáď si treba pýtať písomné oznámenie, aby ste mali papier v rukách. Potom by sa ako zatvárili:confused: :D :D :D
Paula
18.10.06,14:04
Zo stránky SP:

Povinnosti podľa písm. a) až e) je zamestnávateľ povinný plniť na tlačivách (http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1567&lang=sk)alebo inou formou, ktorých obsah a spôsob zasielania určí Sociálna poisťovňa; lehota na splnenie povinnosti podľa písm. a), c) až e) je zachovaná aj vtedy, ak sa tlačivo v ustanovenej lehote odovzdalo na prepravu poštou alebo odoslalo faxom alebo elektronickou poštou. Lehota na splnenie povinnosti podľa písm. b) je zachovaná aj vtedy, ak sa tlačivo v ustanovenej lehote odoslalo faxom alebo elektronickou poštou alebo ak bola informácia podľa písm. b) odoslaná prostredníctvom krátkej textovej správy (SMS). Tlačivo odoslané faxom alebo elektronickou poštou treba potvrdiť písomne najneskôr do troch dní odo dňa jeho doručenia Sociálnej poisťovni. Informáciu odoslanú prostredníctvom krátkej textovej správy (SMS) je zamestnávateľ povinný potvrdiť na tlačive určenom Sociálnou poisťovňou najneskôr do troch dní odo dňa jej odoslania Sociálnej poisťovni.
danusi
18.10.06,14:11
Do sociálky sa posiela iba prvá strana keď je výkaz zasielaný elektronicky. Ja som sa prihlasovala teraz a dali mi sprievodný papier, kde to jednoznačne požadujú.
ivo1
18.10.06,14:43
V BA netreba posielať už prvú stranu.
Ľuba
18.10.06,14:48
Ani vo ZV.
janka01
18.10.06,17:14
ani v BB. Platí to od 10/2006.
sgm
19.10.06,05:14
Mne bolo na SP v ZA povedané už v septembri, že netreba nosiť tlačivá na potvrdenie ..?? Tento mesiac som sa teda "neunúvala", mám ho kompletne aj s prílohou založené a počkám si...
Bea
ZuzanaP
19.10.06,05:26
Posielam výkaz elektronicky, chodím si ho dať potvrdiť, ale prvú stranu tiež už nemusíme nosiť od 09/2006. SP v PB.