honeyflower
18.10.06,13:14
Ahoojte milí poradcovia,

nemá náhodou niekto z vás vypracovanú internú smernicu na prideľovanie pracovných pomôcok zamestnancom, odevov, čistenie odevov,....
Je to dosť súrne.

Ďakujem.

;)
willma
18.10.06,11:43
Ja najprv otázku: a to nemáte bezpečáka, ktorý má túto smernicu vypracovať?
liba2
18.10.06,16:01
Z vlastnej skúsenosti viem, že v malých firmách bezp.technik nie je a obyčajne táto úloha skončí na stole účtovníčky.
Pomohla by som, ale bohužiaľ smernicu nemám.
lenkak
18.10.06,16:31
pošli mi mailovú adresu cez SS. Je toho strašne veľa.
Marína
18.10.06,17:49
Dúfam, že sa autor nenahnevá, ale túto som dávnejšie stiahla odniekadiaľ z Porady a neviem k nej nájsť link, tak ju prilepujem.
willma
18.10.06,19:05
Dúfam, že sa autor nenahnevá, ale túto som dávnejšie stiahla odniekadiaľ z Porady a neviem k nej nájsť link, tak ju prilepujem.
Mám taký dojem, že je to tá moja, samozrejme že sa nehnevám, ale milé účtovníčky treba aj zamestnávateľovi vysvetliť že príslovie "šuster drž sa kopyta" má stále opodstatnenie, veď predsa pokiaľ som stihla počas môjho pôsobenia na porade zistiť máte toho nad hlavu vo svojom odbore, tak prečo suplovať robotu niekoho iného. A neberte to ako invektívu voči Vám, len ako bezmocný povzdych voči zamestnávateľom, ktorí si myslia, že je úplne v pohode zamestnať dvoch-troch ľudí a naváľať im kopec roboty z iných profesijných odborovaj keď na to nemajú kvalifikáciu a o oprávneniach ani nehovorím.:)
JAJA11
03.12.10,06:32
Ja by som chcela vedieť, či je pravda, že zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnacovi prach na pranie alebo primeranú finančnú náhradu na čistenie pracovných odevov :o
JAJA11
03.12.10,12:15
Ja by som chcela vedieť, či je pravda, že zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnacovi prach na pranie alebo primeranú finančnú náhradu na čistenie pracovných odevov :o

No už mám ten zákon - 385/2006. V paragrafe sa hovorí, že zamestnávateľ zabezpečuje udržiavanie osobného ochranného pracovného prostriedku najmä čistením, opravou a výmenou.
Pracovný prostriedok však nie je bežný pracovný odev (paragraf 1 ods.3), takže asi zamestnávateľ nemusí prať montérky zamestnancom :o