stefan_belko
18.10.06,17:35
Prosim o radu ako sa nakladá čalamáda do kameninového súdka.Počúl som,že sa čalamáda nakladá podobne ako kapusta. Ďakujem za radu.
Ivana Š
18.10.06,17:02
AlaNR
19.10.06,05:04
My sme ju nakoniec pred dvomi týždňami spravili len tak od oka.

Mamina mi ofrflala všetky recepty, tak sme dali:
kapustu nakrájanú na prúžky ako na kvasenie
karfiol rozobratý na ružičky
mrkvu nakrájanú na kolieska
šalátové uhorky na kolieska - asi 0,5 cm, nie tenšie
cibuľu na mesiačiky
papriku na prúžky
celé zelené rajčiny - také veľkosti vlašského orecha, aby neboli veľké

Celé sme to zaliali dekom (na taký 15 l súdok sme potrebovali tuším 3 vrecúška) a teraz čakáme, čo z toho bude.
Hlavne na ten karfiol sa teším, ten bude úžasný. Papriku sme mali hrozne stipľavú, tak sme nedali feferónky, ale fantázii sa medze nekladú.

SnáĎ som trošku inšpirovala
hetty
20.10.06,08:50
rozobraté ružičky karfiolu som ponorila do vriacej vody, vybrala a nechala schladiť. Mrkvu som narezala na kolieska. Kapustu som narezala na jemno, posolila, nechala 3 hodiny stáť, vyžmýkala a napchala do paprík. Všetko som nahádzala do suda. Plus celú očistenú malú cibuľu.

Nálev: 3 litre vody, 1 liter octu, 30 dkg cukru, 10 dkg. soli - prevariť
a nechať schladiť. Do teplného nálevu primiešať Pomôcku na konzervovanie od DR. OETKER. Do chladného nálevu 30 guličiek čierneho korenia, 30 guličiek nového korenia a naliala do suda, aby v tom zelenina plávala.

Môžete do suda nahádzať zeleninu podľa sezóny. Začať uhorkami a postupne pridávať všetko, čo sa urodí.
apucko
22.11.07,22:58
Zdravím všetkých! Našiel som tu skvelé recepty na nakladanie kapusty a čalamády. Mne sa páčia jednoduché recepty - v jednoduchosti je krása a preto skúsim pridať jeden i ja. Dobrú chuť.

Sterilizovaná kapusta
4 kg kapusty, 1 kg cibule, 1 nakladač, ½ litra octu, 11 lyžíc cukru, ½ kg mrkvy.
Očistenú kapustu narežeme na jemné rezance, pridáme na kolieska nakrájanú cibuľu, zasypeme nakladačom, cukrom a zalejeme octom. Necháme cez noc stáť a pridáme nastrúhanú mrkvu. Aby kapusta zostala biela pridáme štipku pyrosiričitanu sodného. Natlačíme do pohárov a zasterilizujeme. ;)