SMartina
18.10.06,19:41
Chcem sa informovať, ako mám zaúčtovať vrátenie daňového bonusu na BU v ALFE. Ďakujem.:)
LubenaK
19.10.06,04:41
Ako iný príjem ovplyvňujúci daň z príjmov, lebo bonus bol vyplatený s výplatami zamestnancov a tie boli výdavkom odpočítateľným.
felama
03.11.06,07:29
Ja to robím ináč v Alfe: Do výdavkov si po výplatách zaúčtujem aj vyplatený daňový bonus aj preddavky, keď mi daňový úrad pošle na účet daňový bonus zaúčtujem to mínusom vo výdavkoch ( pozn. v členení v analytike mám presne rozlčlenený bonus + preddavky dane, zrážkovú daň zvlásť), teda vlastne odoberiem z výdavkov ten bonus čo mi poslali naspäť, zisťovala so to na daňovom riaditeľstve, takto by to vraj malo byť. Logiku to má, vlastne je to akoby taký "dobropis". Zrážkovú daň dávam priamo do výdavkov pri jej zaplatení.
Vlasta Č.
15.11.06,14:25
Takisto dávam vrátený daňový bonus mínusom do miezd.
Ja mám občas takýto problém: DÚ nám občas pošle omylom daňový bonus na účet soc. fondu, kt. máme osobitne v banke. Na SF to dávam ako príjem mylnej platby do PNZD. Potom prevediem tieto peniaze na BÚ: odmínusujem prijatú mylnú platbu a na BÚ to dám mínusom do miezd. Neviem, či som sa vyjadrila zrozumiteľne, ale môže to tak byť?
:confused:
Vlasta Č.
20.12.06,22:22
Ja mám občas takýto problém: DÚ nám občas pošle omylom daňový bonus na účet soc. fondu, kt. máme osobitne v banke. Na SF to dávam ako príjem mylnej platby do PNZD. Potom prevediem tieto peniaze na BÚ: odmínusujem prijatú mylnú platbu a na BÚ to dám mínusom do miezd. Neviem, či som sa vyjadrila zrozumiteľne, ale môže to tak byť?
:confused:

Môže mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť?
tinaM
21.12.06,04:30
[/b]

Môže mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť?
Je to správne.
Vlasta Č.
21.12.06,07:50
Pekne ďakujem! :D