hlucia
18.10.06,20:04
Ahojte chcem sa opýtať, účtujem v alfe a nedávno pri kontrole som zistila,že mi vynechalo číslovanie niektorých prijímových pokl. dokladov. napr 1,2,3,4,5 mám a potom 6,7 chýba ,8,9,10,11 mám 12 chýba. takto mi to spravilo so 4 ppd. Teraz mám dilemu, či to všetko prepisovať, alebo napísať do peň denníka že mi vynechalo číslovanie. Nebude to pri daňovej kontrole veľká chyba?
evina
18.10.06,18:08
Ahojte chcem sa opýtať, účtujem v alfe a nedávno pri kontrole som zistila,že mi vynechalo číslovanie niektorých prijímových pokl. dokladov. napr 1,2,3,4,5 mám a potom 6,7 chýba ,8,9,10,11 mám 12 chýba. takto mi to spravilo so 4 ppd. Teraz mám dilemu, či to všetko prepisovať, alebo napísať do peň denníka že mi vynechalo číslovanie. Nebude to pri daňovej kontrole veľká chyba?

Stávajú sa aj také veci. Ja napíšem, že omylom nevybrané číslo, a podpíšem...
Manual
18.10.06,18:13
Ahojte chcem sa opýtať, účtujem v alfe a nedávno pri kontrole som zistila,že mi vynechalo číslovanie niektorých prijímových pokl. dokladov. napr 1,2,3,4,5 mám a potom 6,7 chýba ,8,9,10,11 mám 12 chýba. takto mi to spravilo so 4 ppd. Teraz mám dilemu, či to všetko prepisovať, alebo napísať do peň denníka že mi vynechalo číslovanie. Nebude to pri daňovej kontrole veľká chyba?
Tak ako píše evina, ale je dobré po zaúčtovaní a skontrolovaní mesiaca spraviť v Alfe zoradenie podľa dátumu a prečíslovanie dokladov a až potom si vytlačiť VPD alebo PPD, alebo čísla z denníka odpísať na VPD alebo PPD. Potom sa nestane, že je vynechané nejaké číslo.
Pekný večer...:)
hlucia
18.10.06,19:11
ďakujem za rady pekný večer papa