ZuzanaP
19.10.06,06:14
Šéf bol na služobnej ceste v ČR :eek: (na kongrese práčovien a čistiareň), doniesol hotelový účet za parkovanie v CZK. Ako odberateľ je uvedený šéf, bez IČO, DIČ, adresy.

Môžem si takýto doklad normálne zahrnúť do účta, asi do hotovosti? Prepočítam si ho kurzom a čo DPH? Tiež ako pri fa - zdaniteľné a odpočítanie dane?

Ďakujem
Jozef I
19.10.06,04:19
predpokladám že keď bol na SC, sú to vedlajšie náklady spojené zo SC. Účtoval by som to cez 512. A čo sa týka dph, tak tú zaplatil v čechách a tak nie je čo odpočítavať. Celý blok ide do nákladov aj s dph.
ZuzanaP
19.10.06,04:21
Jozef I. ale v JÚ!
Jozef I
19.10.06,04:31
Prepáč, nezaregistroval som, že je to JU. :eek:
Ale je to v podstate jedno. Spravíš mu cesťák a z neho je celý bloček za parkovanie aj s dph a aj s ostatnými nákladmi za ubytovanie, stravné a pod. daňový náklad. SC sa vypláca v cudzej mene. Ale dá sa vyplatiť aj v Skk, po dohode zo zamestnancom. Vtedy to prepočítaš kurzom NBS v deň vyúčtovania a vyplatíš buď z pokladne alebo pošleš na účet. Keď by dostal iba parkovací lístok z automatu, tiež by tam nemal uvedeného odberateľa. Takže s tým by som sa netrápil.:)
Paula
19.10.06,16:39
Dvaja zamestnanci dvoch rôznych slovenských firiem (obe platitelia) boli v ČR na SC (zálohu na cestu nepožadovali) , hotelový účet bol vystavený na meno platiaceho zamestnanca za dve osoby spolu a tomuto zamestnancovi v rámci cest. príkazu preplatený prepočtom na Sk. Polovica hotelového účtu bola následne faktúrovaná druhej firme : ZD+DPH. Správne?